Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

ЦСКА гостува днес на Монтана в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Любопитното е, че точно преди 4 години и един ден двата тима пак са един срещу друг на терена в турнира за държавния трофей. Отново в Монтана и отново на същия етап – 1/16-финал. Северозападният тим е също във второто ниво на футбола ни като днес, а треньор пак е Ферарио Спасов. А „червените” както в момента, така и тогава са лидери в първенството.

ЦСКА, воден от Стойчо Младенов, отпада сензационно с 1:2 на 24 септември 2014 година, въпреки че повежда в резултата. Тони Силва дава преднина за гостите в 73-ата минута, разписвайки се с глава. В 80-ата минута бившият футболист на “Левски” Мирослав Антонов изравнява, след като прехвърля по брилянтен начин вратаря Якуб Дивиш. В последната минута на първото продължение Сергей Георгиев (днес също в Монтана) отбелязва и носи големия успех на Монтана.

ЦСКА излиза а терена без основните си защитници – капитана Валентин Илиев и Александър Тунчев. Стойчо Младенов залага на схема 4-3-2-1, която не му носи успех. Изнесеният напред нападател Серджиу Буш е далеч от истината.

В средата на терена има много брак в действията на Фелипе и Маркиньос. Последният се „отчита” с десетина неточни паса и загуба на няколко единоборства.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Домакините пък разчитат на дълги подавания, които не веднъж заварват неподготвени защитниците в червено. Доста активно играят Сергей Антонов, Ерик Почански и Иван Минчев.

На почивката Стойчо Младенов прави две смени – вади Фелипе и Карачанаков и пуска на техните места Жоаким и Тони Силва. Това променя схемата на 4-4-2. Но и с двама чисти нападатели ЦСКА не създава кой знае какви голови положения.

Все пак гостите първи откриват резултата в 73-ата минута. Бергонси чудесно извежда с дълъг пас Милисавлевич по лявото крило. Сърбинът центрира, Жоаким се разминава с топката, но Тони Силва я забива с глава в долния ляв ъгъл на Ивайло Василев – 0:1.

Ферарио Спасов веднага реагира с три смени, включвайки в игра и опитния Здравко Лазаров. Резултатът на закъсня - Мирослав Антонов изравнява и се стига до продължения. Там ЦСКА рухва в 105-ата минута, когато Сергей Антонов изпреварва Тончи Кукоч и с крак отбелязва отблизо – 2:1 за Монтана.

„Бяхме разруха. Трябва да искаме извинение от феновете”, твърди разочарованият Стойчо Младенов след мача.

Същото повтарят и футболистите. „Тотално се сринахме. Играхме като разбита команда”, откровен е капитанът в този мач Апостол Попов.

Кметът на Монтана Златко Живков пък задава въпрос: „Вие разбрахте ли кой е в "А" и кой в "Б" група?”, след което си пожелава за следващ съперник Левски.

Така и се случва! Монтана наистина мери сили със „сините”, но този път чудото не става реалност.

24 септември 2014, Купа България, 1/16-финал
МОНТАНА - ЦСКА 2:1

0:1 Тони Силва (73), 1:1 Мирослав Антонов (79), 2:1 Сергей Георгиев (105)

МОНТАНА: 25.Ивайло Василев, 13.Раиф Мурадов, 3.Иван Михов, 5.Асен Георгиев, 4.Георги Пейчев (78 - 16.Владимир Мичев), 14.Ангел Рахов, 18.Янко Ангелов (76-7.Йордан Тодоров), 22.Сергей Георгиев, 8.Иван Минчев (76- 10.Здравко Лазаров), 20.Ерик Почански, 9.Мирослав Антонов. Tреньор: Ферарио Спасов

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 19.Апостол Попов, 31.Кристиян Супусепа, 34.Денис Причиненко, 77.Тончи Кукоч, 22.Еденилсон Бергонси, 28.Маркиньос, 11.Неманя Милисавлевич, 17.Жуан Фелипе (46 - 13.Орелен Жоаким), 71.Антон Карачанаков (46 - 7.Тони Силва), 17.Серджиу Буш (64 - 20.Луис Соарес). Tреньор: Стойчо Младенов