Финалистът за Купата на България и категоричен лидер в Югозападната "В" група ЦСКА сензационно завърши наравно 2:2 със Сливнишки герой в мач от 30-ия кръг. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски", а "червените" на два пъти бяха догонващи в резултата. В крайна сметка срещата завърши без победител, което е първа издънка на ЦСКА този сезон. Балансът на тима във "В" група е 27 успеха и 1 равенство. Освен това отборът на Христо Янев има и 9 победи за Купата на България, а на 24 май му предстои финал срещу Монтана.

Двубоят днес беше неочаквано интригуващ. Третият в Югозападната "В" група Сливнишки герой успя да се противопостави на "червените" и за разлика от другите отбори в групата, често поглеждаше към вратата, пазена от Анатоли Господинов. Колегата му Димитър Симеонов направи няколко класни спасявания, а допуснатите голове на Преслав Йорданов и Момчил Цветанов не стигнаха на ЦСКА да продължи по пътя към рекордите.

Първото попадение в мача падна в 38-ата минута. Тогава Светослав Дичев стреля от над 30 метра, топката се отби в напречната греда и при добавката Александър Александров вкара с глава - 0:1. Минута по-късно Преслав Йорданов пропусна да изравни. До почивката Йордан Йорданов пробва да вкара отдалеч, но Симеонов не беше особено затруднен и "героя" се оттегли в съблекалнята с гол аванс.

Христо Янев потърси промяна, включвайки Самир Аясс на мястото на Петър Витанов. В 55-ата минута в игра влезе и таранът Костадин Хазуров, който блесна с 6 гола за победата над Германея (Сапарева баня) в неделя. Днес обаче голмайсторът не съумя да вкара на Сливнишки герой. Това стори Преслав Йорданов в 61-ата минута, когато с глава засече центрираната от Момчил Цветанов топка за 1:1.

В 66-ата Симеонов се намеси решително и предотврати нов гол на Преслав Йорданов. Секунди по-късно Момчил Цветанов изведе Преслав Йорданов очи в очи със стража на тима от Сливница, но вратарят отново се намеси блестящо и спаси, а при добавката резервата Хазуров стреля над вратата.

В 76-ата минута "героя" шокира ЦСКА за втори път. Капитанът Ивайло Цветков се разходи сред отбраната на "червените" и подаде към Светослав Диков, a юношата на "aрмейците" наказа родния си клуб без да му мигне окото - 1:2.

Радостта на гостите трая 4 минути, защото в 80-ата Момчил Цветанов направи 2:2 със страхотно попадение. Чико залъга, че ще центрира отляво, но топката изненада Димитър Симеонов и влетя в далечния ляв ъгъл на вратата му, след като срещна и лявата му греда. До края домакините доминираха, но не падна ново попадение и Сливнишки герой ликува, измъквайки точка от ЦСКА.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 2:2
0:1 Александър Александров (38), 1:1 Преслав Йорданов (61), 1:2 Светослав Диков (76), 2:2 Момчил Цветанов (80)

Двубоят по минути с БЛИЦ
* Съдията Георги Игнатов ще ръководи последния двубой в своята кариера.
8 - Маламов изведе Момчил Цветанов, който стреля встрани от вратата на Сливнишки герой.
22 - Момчил Цветанов комбинира с Николай Цветков, който опита да му върне топката, но вратарят на Сливнишки герой Димитър Симеонов се намеси навреме.
38 - ГОООЛ! Сливнишки герой повежда на ЦСКА - 0:1! Александър Александров отбеляза след като първоначално топката се отби в напречната греда след силен удар на Светослав Диков.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------------
57 - ОПАСНО! Момчил Цветанов пропуска с глава от отлична позиция за изравняване на резултата.
61 -  ГОООЛ! Преслав Йорданов бележи! Голмайсторът засече с глава центриране на Момчил Цветанов от ъглов удар и реализира за 1:1.
68 - Удар на Костадин Хазуров минава над напречната греда на Сливнишки герой.
76 -  ГОООЛ! Сливнишки герой отново повежда - 2:1 срещу ЦСКА! Юношата на "армейците" Светослав Диков бележи във вратата на Анатоли Господинов.
80 -
ГОООЛ! Страхотен гол на Момчил Цветанов - 2:2! Чико залъга, че ще центрира отляво, но топката изненада Димитър Симеонов и влетя в далечния ляв ъгъл на вратата му, след като срещна и лявата му греда.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+2 - Прехвърчат искри на терена след грубо влизане на Ангел Маджиров в краката на Момчил Цветанов. Играчът на ЦСКА веднага се нахвърли на съперника, след което двата отбора се скупчиха.
90+6 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Виктор Георгиев от гостите е изгонен.
90+7 - Край на мача. ЦСКА и Сливнишки герой завършиха 2:2.

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 3.Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски, 25.Ангел Грънчов, 17.Милен Кикарин, 13.Йордан Йорданов, 16.Петър Витанов (46  smqna.jpg Самир Аясс0, 22.Николай Цветков (55  smqna.jpg Костадин Хазуров), 20.Станислав Маламов (82  smqna.jpg Александър Александров), 7.Момчил Цветанов , 9.Преслав Йорданов
Резерви: Стоян Колев, Васил Попов, Николай Дичев, Самир Аясс, Александър Александров, Павел Головодов, Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: 12.Димитър Симеонов jalt.jpg , 4. Марков, 22.Виктор Георгиев, 16.Георги Гайдаров jalt.jpg (87 smqna.jpg Ангел Маджиров jalt.jpg ) , 6.Евгени Грозданов, 8.Николай Маринов, 24.Светослав Диков , 10.Ивайло Цветков, 11.Красимир Георгиев (88  smqna.jpg Борислав Кралев), 18.Румен Кереков, 9.Александър Александров (63 smqna.jpg Даниел Стефанов)

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Игнатов
Жълти картони: Георги Гайдаров, Димитър Симеонов, Ангел Маджиров (Сливнишки герой)
Червен картон: Ангел Маджиров (90+6 - Сливнишки герой)