ЦСКА победи Кариана (Ерден) с 3:1 в контрола, която се игра на базата на "червените" в Панчарево. Тимът от Втора лига, воден от треньора Веселин Великов, поведе в резултата чрез Цветомир Тодоров в 32-ата минута, след което домакините постигнаха обрат. Две попадения реализира Тиаго Родригес, а в края точен от дузпа беше Али Соу.

Първата по-интересна ситуация беше в 17-ата минута. Евандро засече с глава центриране от корнер, изпращайки топката покрай лявата греда.

В 22-ата минута Жеферсон преодоля трима играчи на Кариана с отличен пробив отляво и шутира по земя, но в аут. Шест минути по-късно Пинто стреля, стражът на гостите изби, а при добавката Тони Уот изпрати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

В 32-ата Кариана откри резултата при първата си по-сериозна атака. Футболистите на Веско Великов изпълниха бързо корнер, разиграха добре, след което последва центриране към Цветомир Тодоров, който с глава наказа Черниаускас - 0:1. "Червените" бързо изравниха. В 35-ата минута Тиаго Родригес отбеляза за 1:1 с изстрел от около 20 метра.

В началните минути на второто полувреме избраниците на Милош Крушчич отправиха два изстрела чрез Уот и Пинто, но над напречната греда.

В 72-ата минута Тиаго вкара второто си попадение в мача с удар от границата на наказателното поле - 2:1. Малко след това Али Соу се отчете с пропуск.

В 78-та минута вторият вратар на Кариана се контузи и Илия Шаламанов от ЦСКА застана да пази вратата на противника.

В последните секунди Али Соу реализира от дузпа за крайното 3:1.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЦСКА - КАРИАНА 3:1
0:1 Цветомир Тодоров (32), 1:1 Тиаго Родригес (35), 2:1 Тиаго Родригес (72), 3:1 Али Соу (90-дузпа)

Съставът на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Асен Дончев, 28. Пламен Гълъбов, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 7. Денис Давидов, 14. Вив Соломон-Отабор, 9. Тони Уот, 10. Евандро
Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 13. Кристиян Сотиров (в), 18. Брадли Мазику, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов,  8. Греъм Кери, 22. Али Соу, 2. Андрей Йорданов, 4. Християн Петров, 5. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 15. Росен Петров, 15. Кристиян Малинов