Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948 отвя с 4:1 Германея в Сапарева баня и запази четирите точки преднина на върха пред втория Вихрен (Сандански).

Точни за тима на Валентин Илиев бяха Андон Гущеров, юношите на ЦСКА Калоян Стефанов и Йоан Маринов, както и капитанът в този мач Кирил Котев.

От 60-ата минута до края на мача "червените" бяха с десет човека след червен картон на Николай Хаджиниколов. В заключителните минути съдията Ивайло Стоянов изгони и доктора на гостите. На по-късен етап реферът бе принуден да повика лекаря от трибуните, за да прегледа контузен футболист под бурните аплодисменти на публиките на двата отбора.

Победата е 13-та за ЦСКА 1948 в първенството. Тимът на Вальо Илиев събра 41 точки и има с 4 повече от втория Вихрен, който се наложи с 3:0 над Беласица в Сандански. Третият Хебър също постигна успех в този кръг - 2:0 у дома над Марек. Отборът от Пазарджик има 34 точки.

Германея (Сапарева баня) остава в зоната на изпадащите с едва 8 точки след днешната домакинска загуба от ЦСКА 1948.