ЦСКА победи Левски с 2:0 в голямото дерби на родния футбол. Жул Кейта и Жорди Кайседо вкараха през първото полувреме и убиха интригата в срещата. Двубоят бе последен и на двата тим а за редовния сезон. "Червените" събраха 50 точки и заеха третото място, а пред тях предстоят битки в първата шестица. Левски пък е с 28 точки на деветото място и ще атакува седмата позиция, която ще ги прати на бараж за Лига Европа.

Успехът за ЦСКА бе исторически, тъй като за пръв път от 30 години "армейците" излизат напред в статистиката в шампионатните двубои. "Червените" вече имат 56 победи срещу 55 на големия съперник. Равенствата са 43,а  головата разлика е 216:206 за ЦСКА.

Още в третата минути Мартин Петков разтресе гредата на съперника, след като отправи много хубав удар от фаул. След първоначалните силни минути на Левски, играчите на Любо Пенев се окопитиха и тръгнаха в атака. При първия си точен удар те откриха резултата. В 14-ата минута Варела центрира в наказателното поле на Левски, а Рерас не покри Жул Кейта и най-ниският играч на терена вкара с глава - 1:0 за тима от "Българска армия".

Малко по-късно голмайсторът Жул Кейта се контузи и бе заменен принудително от национала Георги Йомов. Крилото бе в основата на следващите две опасности пред вратата на Левски. Първо пусна отлично прострелно центриране и Ивайло Найденов изчисти топката миг преди играч на ЦСКА да я прати в празната врата. Малко по-късно Йомов бе изведен сам срещу Микулич. Крилото опита да копне топката, стражът на Левски изби. Топката отиде на главата на национала, но той не успя да уцели опразнената врата при добавката.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Все пак само след 120 секунди ЦСКА ликуваше отново. Даске опита да изчисти топката при центиране по земя, но я прати право на крака на връхлитащия Кайседо. Той мигновено изстреля мощен удар по диагонал и прониза за Микулич - 2:0 за ЦСКА.

Това отприщи гнева на феновете на "сините" в сектор "Б". Те излязоха на пистата и тръгнаха да нахлуват на терена, а само намесата на полицията успя да  предотврати това.

На почивката Живко Миланов замени Фейсал Рерас със Патрик-Габриел Галчев. Младият треньор промени и схемата на "сините", което повлия на играта. Левски започна да атакува повече и Краев на два пъти стреля лошо от добри позиции. Кайседо пък бе близо до трети гол за ЦСКА, но Микулич се намеси решително и изби топката от краката му.

Промените в двата състава накъсаха играта и положения пред двете врати липсваха. В последните минути Георги Александров се контузи и "сините" доиграха мача с намален състав, тъй като Живко Миланов бе направил всичките си смени. Малко по-късно Илия Димитров бе изгонен след сдърпване с Юрген Матей.

В крайна сметка ЦСКА заслужено празнува победа и се подготвя за мачовете от първата шестица.

Левски - ЦСКА 0:2
0:1 Жул Кейта (14), 0:2 Жорди Кайседо (36)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Греда! Мартин Петков стреля от фаул, а топката срещна напречната греда
14- ГОЛ ЗА ЦСКА! Варела центрира в наказателното поле на Левски, а Рерас не покри Жул Кейта и най-ниският играч на терена вкара с глава!
24- Контузия на Жул Кейта води до принудителна смяна в тима на ЦСКА. На негово място влиза Георги Йомов
26- Георги Йомов отправи подаване към близката греда за Кайседо. Еквадорецът изпревари Александров, но ударът му мина високо над гредата
34-  Ивайло Найденов спаси Левски от втори гол. Юношата на "сините" изби топката след центриране на Йомов само миг преди Варела или Кайседо да я пратят в опразнената врата
36- Йомов е изведен сам срещу Микулич. Крилото опита да копне топката, стражът на Левски изби. Топката отиде на главата на национала, но той не успя да уцели опразнената врата при добавката
38- ГОЛ ЗА ЦСКА! Отбраната на Левски опита да изчисти топката при центриране, но тя попадна право в Жорди Кайседо, който с мощен диагонален удар прониза Микулич!
40- Кайседо е изведен сам срещу вратаря на Левски, който се хвърли в краката му. Нападателят на ЦСКА падна на земята, но съдията Стоянов прецени, че дузпа няма!

След втория гол на "червените" феновете на Левски побесняха и тръгнаха да нахлуват на терена. Голяма част от сектор "Б" слезе на пистата и се наложи намесата на полицията. В момента голям брой полицаи опитват да озаптят агитката на "сините"!

45- Край на първото полувреме!
____________________________

46- Начало на второто полувреме
49- Петков пусна на Краев, който влезе в наказателното поле вдясно, но реши да стреля и не намери очертанията
57- Левски организира добра игра, Краев получи топката и реши да стреля, вместо да подаде на непокрития Бари. Бусато лесно улови
63- Кайседо бе изведен сам срещу Микулич, стражът на Левски се хвърли в краката му и изби. Кайседо опита да намери съотборник, но отбраната на Левски изчисти топката
87- Георги Александров ще приключи срещата в линейката наблизо, тъй като пострада тежко при единоборство със съперник. В момента Левски е с 10 души на терена
90- 5 минути продължение
90+2- Йомов не успя да засече топката във вратата на Левски!
90+5- Край на мача!

Левски: 1. Звонимир Микулич, 6.Ивайло Найденов (79-88. Марин  Петков), 3.Живко Атанасов, 41.Георги Александров, 23.Фейсал Рерас (46-22. Патрик-Габриел Галчев), 28.Тома Даске, 4.Мартин Райнов (79-77. Илия Юруков), 91.Драган Михайлович, 79.Мартин Петков(75-11. Здравко Димитров), 89.Андриан Краев, 19.Билал Бари (68-45. Илия Димитров)
Резерви: 13. Николай  Михайлов, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 45. Илия Димитров, 77. Илия Юруков, 88. Марин  Петков

Треньор: Живко Миланов

ЦСКА СофияЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов (66-20.Тиаго), 4.Мено Кох, 2.Юрген Матей, 8.Греъм Кери, 21.Амос Юга, 15.Тибо Вион, 7.Енрике Рафаел (72-24.Джером Синклер), 14.Жул Кейта(24-10.Георги Йомов), 5.Федерико Варела, 30.Жорди Кайседо (66-17.Бисмарк Чарлс)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 10.Георги Йомов, 17.Бисмарк Чарлс, 20.Тиаго, 24.Джером Синклер, 16.Асен Дончев, 28.Пламен Гълъбов
Треньор: Любослав Пенев

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение