ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА загуби с 1:3 от ЛАСК (Линц) в контролна среща в Белек. Футболистите на Саша Илич бяха надиграни от третия в австрийското първенство, а само добрите намеси на Густаво Бусато предотвратиха по-тежка загуба. Единственото попадение за "червените" падна от дузпа. Вкара я Станислав Шопов в 74-ата минута.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В предишните две контроли в Турция ЦСКА загуби с 0:1 от Санфрече Хирошима, след което победи с 3:2 Гурник (Забже).

Юлиан Инджов съобщи пред БЛИЦ голяма бомба за собствеността на ЦСКА!

Мачът с ЛАСК пропуснаха новото попълнение Тобиас Хайнц, Асен Дончев, Дауда Бамба и Бисмарк Чарлс. Асен се прибра в България, за да мине обстойни прегледи.

Още в началните минути австрийците организираха добра атака, при която Саша Хорват изведе Марин Любичич зад гърба на защитата. Нападателят на ЛАСК се озова очи в очи с Густаво Бусато и го преодоля, но попадението бе отменено заради засада. В 11-ата минута Хорват от ЛАСК преодоля няколко играчи в червено и отправи удар, който стражът на ЦСКА отрази.

В 35-ата минута Брадли де Нойер отправи силен изстрел, но изпрати топката покрай лявата греда в аут. Малко след това "червените" вкараха, като Лазар Туфегжич се разписа, но попадението не беше признато заради засада.

В 39-ата минута ЛАСК поведе чрез Роберт Жул, който получи добро подаване фронтално срещу Бусато и го наказа с точен удар по земя - 0:1.

В края на първата част австрийците поведоха с 2:0. Отбраната на ЦСКА отново се пропука, а Моузес Усор завърши отлична контраатака.

В началото на второто полувреме Саша Илич извърши седем промени, като местата си на терена запазиха само Бусато, Кох, Петров и Шагоян. В 55-ата минута стражът на ЦСКА бе обстрелван от пряк свободен удар, но се справи и спаси.

Четири по-късно турският съдия даде малко пресилена дузпа за ЛАСК, след като при центиране в наказателното поле не стана ясно дали е отсъдил нарушение на Християн Петров или на Юрген Матай, като в крайна сметка показа жълт картон на нидерландеца. Томас Гоигингер се разписа от бялата точка - 0:3.

Австрийците продължиха да бъдат по-активни от "червените". На няколко пъти Бусато се намеси решително, а в 73-ата минута ЦСКА получи дузпа. Тя беше отсъдена за избутване на Мено Кох. Появилият се като резерва в началото на второто полувреме Станислав Шопов вкара с точен удар в долния ляв ъгъл на вратаря на ЛАСК - 1:3.

До края ЛАСК имаше още две възможности, но нов гол не падна и срещата приключи 1:3.

Следващата проверка на ЦСКА е в петък (27 януари) - срещу Астана. Казахстанският гранд спечели четири шампионски титли под ръководството на настоящия треньор на Левски Станимир Стоилов.

ЦСКА - ЛАСК (Линц) 1:3
0:1 Роберт Жул (39), 0:2 Моузес Усор (45), 0:3 Томас Гоигингер (59-дузпа), 1:3 Станислав Шопов (74-дузпа)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), Иван Турицов, 4. Менно Кох , 6. Християн Петров, 21. Амос Юга , 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон
Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 2. Юрген Матай, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов , 13. Галин Минков, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023