ЦСКА отстъпи с 0:2 на Яблонец в последната си контрола от лагера в Марбея. След като паднаха вчера с 0:3 от Виктория (Пилзен), "червените" се представиха слабо и днес срещу другия си чешки противник.

ЦСКА изигра пет проверки на испанска земя, в които записа четири загуби и нулево равенство с Чонбук Хюндай Моторс (Южна Корея). И днес тимът на Милош Крушчич разочарова феновете си с вяла продукция, като и този път избраниците на сърбина не успяха да поразят вратата на противника.
Головата разлика на ЦСКА в петте контроли в Марбея е 0:11. Така "червените" се прибират в България с пълна кошница.

Утре (2 февруари) в 22:45 часа "армейците" ще пристигнат на Терминал 2 на летище "София". ЦСКА подновява тренировъчния процес на 5 февруари.

За първи път титуляр започна италианският халф Стефано Белтраме, който беше привлечен от Ювентус. Най-новото попълнение на "червените" блесна с няколко добри отигравания, но те се оказаха недостатъчни. В атака пък се завърна Али Соу, пропуснал предишните две контроли заради пътуване до Италия поради лични ангажименти. И той не успя да се разпише във вратата на Яблонец.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Чехите откриха резултата още при първото си по-опасно положение пред вратата на Густаво Бусато. В шестата минута Войчек Кубиста засече с глава на близката греда центриране от корнер и изпрати топката в далечния ъгъл - 0:1.

Десет минути по-късно Соу пропусна. В 28-ата чехите бяха близо до второ попадение. Долежал стреля покрай лявата греда. Малко по-късно пред Мазику се откри добра възможност, но той я пропиля.

В 35-ата минута чехите удвоиха след грешка в защитата на ЦСКА. Йовович овладя топката около точката на дупата, преодоля Бусато и покачи преднината на тима си.

Малко след това стражът на Яблонец спаси удар на Белтраме.

През втората част възпитаниците на Крушчич продължиха да играят неубедително, особено в предни позиции, където липсваха идеите. Включването на Тиаго Родригес и Енрике Рафаел също не доведе до промяна и ЦСКА загуби с 0:2.

ЦСКА - ЯБЛОНЕЦ 0:2
0:1 Войчек Кубиста (6), 0:2 Йовович (35)

Стартовият състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 11. Петър Занев (75-Пламен Гълъбов), 18. Брадли Мазику, 4. Божидар Чорбаджийски, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто (87-Жеферсон), 27. Стефано Белтраме (64-Тиаго Родригес), 23. Едвин Джеси (72-Енрике Рафаел), 26. Валентин Антов, 10. Евандро, 22. Али Соу

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020