ЦСКА победи с 1:0 Вакер (Инсбрук) в първата си контролна среща на австрийска земя. Проверката се игра на стадиона в град Фулпмес.

Защитникът Юрген Матей вкара победното попадение за "червените" в 56-ата минута. Треньорът Любослав Пенев пусна титуляри две от трите нови попълнения - Йоан Баи и Хамза Чатакович.

Още в началото на мача "армейците" притиснаха съперника, воден от треньора Даниел Бирофка - бивш съотборник на Димитър Бербатов в Леверкузен.

В третата минута Георги Йомов подаде с глава към Бисмарк Чарлс в наказателното поле, който стреля със задна ножица, но встрани от целта. В 12-ата Мено Кох бе принудително заменен от Пламен Гълъбов. Нидерландецът пострада при сблъсък с противник.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 38-ата минута новото попълнение Йоан Баи се озова сам срещу вратаря на Вакер и стреля, но ударът му мина встрани от вратата. До края на първото полувреме още шансове се откриха пред Георги Йомов, Хамза Чатакович и Бисмарк Чарлс, които пропуснаха и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Любослав Пенев направи много промени и до края на мача в игра влязоха всички футболисти, които бяха записани сред резервите. ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-агресивният отбор и в 56-ата минута заслужено откри резултата. Тиаго Родригес изпълни ъглов удар отдясно на противниковия вратар и Юрген Матей бе най-съобразителен във въздуха, насочвайки топката с глава в мрежата на австрийския тим - 1:0.

До края "червените" продължиха да контролират събитията на терена, но повече попадения не паднаха. Следващата контролна среща на ЦСКА е насрочена за 30 юни (сряда) - срещу гръцкия гранд Олимпиакос. Двубоят е от 19:00 часа българско време (18:00 часа местно) и ще се играе на стадиона в град Швац.

Стартовият състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес
Резерви: 12. Алекс Божев (в), 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков