ЦСКА и Верея (Стара Загора) изненадващо завършиха 1:1 на стадион "Българска армия" в мач от 15 кръг на Първа лига. Домакините поведоха още в 8-ата минута. Петрус Бумал откри резултата, след като Кулма спря топката и с едно докосване му я подаде. Защитникът без проблеми вкара за 1:0.

В 65-ата минута гостите изравниха. Бившият играч на "армейците" Момчил Цветанов се разписа след груба грешка на вратаря Китанов. Георги Ангелов се пребори за високо изритана топка в половината на домакините и нагласи кълбото на десния си крак, след което стреля от около 23-24 метра. Китанов не се ориентира как да се намеси и не успя да улови, Цветанов притича и с фалцов удар вкара за 1:1.

През второто полувреме в игра за ЦСКА се появи наказаният доскоро от ръководството Борис Галчев. И това обаче не помогна на домакините.

Сега напрежението върху старши треньора на ЦСКА Едуард Йорданеску сериозно се покачва. Към края на срещата „червените“ фенове започнаха да подвикват обидни реплики по адрес на румънския специалист. "Армейците" са пети във временното класиране с 25 точки, колкото има и четвъртият Дунав (Русе). Верея е 7-и в подреждането с 19 точки.

Припомняме, че в началото на август ЦСКА пак се препъна срещу Верея. При гостуването си в Стара Загора "червените" паднаха с 0:1.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -  начало на мача
8 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Петрус Бумал. Атака отдясно на ЦСКА, центриране пред наказателното поле - Кулма спря топката и с едно докосване я чукна към Бумал, който реализира
16 - ГРЕДА
след удар на Рубен Пинто (ЦСКА). Футболистът стреля извън наказателното поле, а топката срещна горната греда зад Иван Караджов
26 - СПАСЯВАНЕ на Иван Караджов. Центриране отдясно, удар с глава на Кулма, но Караджов извади топката малко преди да влезе във вратата му
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
51 - хубав удар на Рубен Пинто, топката мина от външната страна на мрежата
52 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Давид Симао влиза Борис Галчев. При влизането си на терена Галчев получи доста аплодисменти
58 -  смяна във Верея, на мястото на Илиян Йорданов влиза Педро Еуженио
65 - ГООООЛ за Верея! Бившият играч на "армейците" Момчил Цветанов се разписа след груба грешка на вратаря Китанов. Георги Ангелов се пребори за една високо изритана топка в половината на домакините и нагласи кълбото на десния си крак, след което стреля от около 23-24 метра. Китанов не се ориентира как да се намеси и не успя да улови, Цветанов притича и с фалцов удар вкара за 1:1.

90+3 - край на мача

ЦСКА - ВЕРЕЯ 1:1
1:0 Петрус Бумал (8), 1:1 Момчил Цветанов (65)

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12.Георги Китанов, 11.Станислав Манолев, 23.Александър Дюлгеров, 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Антон Недялков, 6.Рубен Пинто (65-15.Кристиян Малинов), 20.Петрус Бумал , 8.Диого Виана, 10.Арсенио Нунеш (65-29.Милчо Ангелов), 17.Давид Шимао (52  8.Борис Галчев), 26.Густаво Кулма
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 8.Борис Галчев, 19.Кирил Десподов, 15.Кристиян Малинов, 29.Милчо Ангелов, 9.Преслав Йорданов, 5.Рафаел Перез
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за фк вереяВЕРЕЯ: 12.Иван Караджов, 21.Здравко Илиев, 6.Илиас Хасани, 3.Владимир Зафиров, 15.Костадин Слаев, 7.Момчил Цветанов (90+1-33. Мирослав Енчев), 14.Георги Андонов, 25.Георги Ангелов, 11.Илиян Йорданов (58  77.Педро Еуженио), 10.Елиаш (84-8.Балде), 9.Амаду Сукуна
Резерви: 1.Пламен Колев, 32.Васил Калоянов, 8.Осман Балде, 33.Мирослав Енчев, 77.Педро Еуженио, 26.Селим Керкар
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Георги Давидов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна