ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА надви австрийския елитен ВШГ Тирол (Ватенс) с 2:1 след късен гол в четвъртата си и последна контролна среща по време на летния подготвителен лагер в Австрия. Марселино Кареасо (7) и влезлият като резерва Павел Жабов (90) вкараха за "червените", с чийто екип дебют направиха новите попълнения Майкъл Естрада и Браян Кордоба - Шерифа. В предните срещи "армейците" победиха с по 1:0 румънския елитен тим Ботошани и швейцарския гранд Базел, а след това допуснаха загуба с 0:1 от азерския шампион Карабах.

"Червените" започнаха по-добре и още в 3-а минута изпълниха корнер, дебютиралият като титуляр Майкъл Естрада се извиси във въздуха, но ударът му с глава прелетя над напречната греда. Четири минути по-късно "армейците" пресираха, Марселино Кареасо отне топката и с мощен удар в близкия ъгъл вкара за 1:0.

Седем минути след гола домакините бяха близо до изравняването, но на два пъти Димитър Евтимов отрази удари на техни футболисти. Секунди по-късно капитанът на австрийците Мюлер опита удар от дистанция, но не бе точен. В 19-ата минута Амос Юга загуби топката, а Мюлер намери Букса, чийто удар отново бе спасен от Евтимов.

Добрите изяви на австрийците дадоха резултат в 27-ата минута, когато Ник Прелец бе изведен зад армейската защита, финтира новото попълнение на "червените" Сейни Санянг и прати топката покрай Евтимов във вратата за 1:1.

В 36-ата минута австрийците можеха да стигнат и до пълен обрат, но изведеният зад отбраната Санди Огринец не успя да преодолее Димитър Евтимове, който малко след това се справи и при удар на Александер Букса. Седем минути по-късно Тобиас Хайнц изчисти топката след опасно центриране отляво, но впоследствие се стигна до пряк свободен удар за домакините. Доминик Щумбергер шутира от прекия свободен удар и Димитър Евтимов изби с върха на пръстите в корнер.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В началото на втората част дебют с червената фланелка направи и Браян Кордоба. Шерифа замени Махмутович, а в игра се появиха още Густаво Бусато, Александър Бучков, Станислав Шопов и Марк-Емилио Папазов, който замени Естрада.

В 52-рата минута на два пъти Яник Фьотер имаше страхотен шанс да порази вратата, пазена от Густаво Бусато, но не намери целта. Три минути по-късно Шагоян изведен в коридор Марк-Емилио Папазов. Младокът не успя да залъже вратаря и от аутлинията потърси Кареасо. Само че той не съумя да нанесе удар, въпреки че беше на чиста стрелкова позиция. В ответната атака гредата спаси „армейците“. Защитата на ЦСКА се пропука. Успореден на голлинията пас беше засечен от нападател на австрийците. С известна доза късмет Бусато реагира инстинктивно и отклони топката в дясната греда, след което тя се върна при него и той я хвана.

Йоханес Нашбергер се опита да изненада Густаво Бусато в 73-ата минута с удар от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата. Десетина минути по-късно Марк-Емилио Папазов засече подаване с неточен удар от въздуха, но бе отсъдена и засада.

Три минути преди края Илиан Антонов си нагласи топката на левия крак и стреля от дъгата на наказателното поле, но много неточно. В последната 90-а минута две от младите надежди на "червените" изработиха победния гол за тях. Илиан Антонов проби отдясно в наказателното поле и върна топката на свалилия му с гърди преди това Павел Жабов, който с премерен удар по земя вкара за 2:1 и оформи крайния резултат.

ЦСКА - ВШГ ТИРОЛ (ВАТЕНС) 2:1
1:0 Марселино Кареасо (7), 1:1 Ник Прелец (27), 2:1 Павел Жабов (90)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (46 - 1. Густаво Бусато), 4. Мено Кох – К (62 - 6. Християн Петров), 20. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович (46 - 2. Браян Кордоба), 3. Сейни Санянг (46 - 30. Александър Бучков), 21. Амос Юга (72 - 13. Илиан Антонов), 7. Джонатан Линдсет (46 - 8. Станислав Шопов), 26. Марселино Кареасо (72 - 18. Симеон Александров), 14. Тобиас Хайнц (83 - 27. Павел Жабов), 10. Жирайр Шагоян (63 - 16. Тибо Вион), 29. Майкъл Естрада (46 - 24. Марк-Емилио Папазов)
Резерви: 12. Марин Орлинов, 1. Густаво Бусато, 2. Браян Кордоба, 16. Тибо Вион, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 19. Иван Турицов, 16. Георги Чорбаджийски, 6. Християн Петров, 18. Симеон Александров, 8. Станислав Шопов, 27. Павел Жабов, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Саша Илич

ВШГ Тирол: 40. Стейскал, 14. Ранахер, 5. Бахер, 26. Щумбергер, 44. Щулц, 4. Мюлер - К, 6. Залцбахер, 7. Кронбергер, 98. Огринец, 9. Прелец, 11. Букса
Резерви: Озегович, Яунег, Бехунек, Окунгбова, Герис, Юстюндаг, Нашбергер, Скрбо, Форст, Фьотер
Треньор: Томас Зилбербергер

Стадион: "Нойщифт", Нойщифт им Щубайтал

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023