ЦСКА загуби с 0:1 от японския Шонан Белмаре в поредна контрола от зимната си подготовка, като още няма победа, нито отбелязан гол на лагера в Марбея (Испания).

Българският тим започна агресивно и можеше да поведе още в първите минути след неумел опит на японски бранител да върне с глава към вратаря. В 11-ата минута ЦСКА отново беше близо до откриване на резултата, но удар на Албентоса и добавка на Соу не намериха мрежата.

Малко преди да изтече половин час игра Давидов получи страхотен пас от Али Соу, но не уцели топката на няколко метра от врататa. Към края на полувремето японците поизравниха играта и започнаха да задържат топката, а голови положения пред двете врати нямаше.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Треньорът на ЦСКА Милош Крушчич направи три промени в началото на втората част. Мястото си на терена отстъпиха Витаутас Черниаускас, Иван Турицов и Денис Давидов, а на техните позиции в игра влязоха Густаво Бусато, Пламен Гълъбов и Евандро, а японците се активизираха с началото на второто полувреме, като Шибата стреля опасно, а малко по-късно съотборниците му поискаха дузпа за нарушение на Джеси.

Вратарят на "червените" Бусато се намеси добре в 67-ата минута след удар на Омезаки, но беше безпомощен в 71-ата, когато Сака надскочи Жеферсон и вкара с глава. В 80-ата минута Бусато спаси червените от втори гол, избивайки акробатично опасен шут на японски футболист от 13-14 метра. Осем минути по-късно ЦСКА-София можеше да изравни. Томи Юрич бе фаулиран пред наказателното поле на Шонан след добър самостоятелен пробив. Кери се нагърби с изпълнението и стреля отлично, но нацели напречната греда.

Мачът бе трети за "червените" и втори в испанския курорт Марбея след победата с 4:0 над казахстанския Каспий в Турция и загубата преди дни с 0:5 от германския Нюрнберг в Испания. До края на лагера остават още две проверки - с Чонбук Хюндай Моторс (Южна Корея) в сряда (29.01.) и Яблонец (Чехия) на 1 февруари (събота).

ЦСКА - ШОНАН БЕЛМАРЕ 0:1
(0:1 Кейсуке Сака 71')

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси, 7. Денис Давидов, 14. Вив Соломон-Отабор, 22. Али Соу
Резерви: 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 8. Греъм Кери, 9. Тони Уот, 10. Евандро, 13. Густаво Бусато, 15. Кристиан Малинов, 17. Рафаел Енрике, 20. Тиаго Родригес
Извън групата: Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020