ЦСКА записа нова велика европейска вечер! "Червените" победиха с 3:0 след продължения в реванша и с общ резултат 3:2 се класираха за груповата фаза на Лигата на конференциите. Греъм Кери бе точен още в 7-ата минута, а в 63-ата Георги Йомов удвои. Срещата влезе в продължения, където бе изгонен Жорди Кайседо. В последните секунди на продълженията ЦСКА вкара трети гол чрез Юрген Матей и постигна знаменит успех.

Стойчо Младенов не предприе никакви изненади в състава си, като на мястото на наказания Юга стартира Вион.

Въпреки дъжда повече от 10 000 зрители са заели места на националния стадион "Васил Левски", за да подкрепят своите любимци. На трибуните е и легендата Христо Стоичков, за чието присъствие БЛИЦ разкри по-рано днес.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

"Червените" се втурнаха в атака от първата минута и резултатът не закъсня. След като първо се наложи решителна намеса от Бусато, последва попадение във вратата на гостите от Чехия. В 7-ата минута Тибо Вион подаде вляво за Яник Вилдсхут, който продължи между двама бранители към Греъм Кери. Ирландецът шутира мощно в близкия ъгъл, пращайки кълбото неспасяемо под гредата - 1:0.

Голът даде криле на българския отбор, който продължи да бъде по-деен, но до нова чиста ситуация в първите 30 минути не се стигна. Постепенно и Виктория на свой ред започна да излиза от шока и също да опитва да застрашни Бусато, който обаче бе на висота и отрази удар с глава на Мускера.

В 40-ата минута гостите вкараха гол, който обаче правилно бе отменен. Москера намери пред голлинията Шулц, който реализира, но преди паса топката бе напуснала терена и попадението не бе зачетено.

Малко след началото на второто полувреме Стойчо Младенов бе принуден да прави смяна. Тибо Вион получи контузия и на негово място се появи новото попълнение Томас Лам.

В 63-ата минута ЦСКА изравни обшия резултат. Йомов започна пробив през центъра, опита да комбинира със съотборник, но топката се удари в бранител и се върна при национала. Крилото на ЦСКА се озова на стрелкова позиция и веднага отправи удар. Кълбото рикошира леко в бранител и влезе в мрежата на чешкия тим за втори път - 2:0.

В 82-ата минута Кайседо бе много близо до трети гол за ЦСКА, но ударът му с глава бе избит в корнер от стража на гостите.

До края на редовното време не падна гол и победителят трябва да се реши след продължения и евентуално дузпи.

През първото продължение Жеферсон направи грешка и прати топката в Буха, но изстрелът му срещна тялото на Москера.

Секудни преди края на второто продължение "Васил Левски" избухна! След изпълнение на корнер на първа греда топката бе продължена с глава от Жеферсон. На далечната греда дебнеше Юрген Матей, който от няколко метра нямаше как да сбърка - 3:0!

Реферът даде още 3 минути игра, в които гостите не успяха да сътворят нищо и ЦСКА се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите.

ЦСКА - Виктория (Пилзен) 3:0
1:0 Греъм Кери (7), 2:0 Георги Йомов (63), 3:0 Юрген Матей (119)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
3- Топката премина между Матей и Антов, за да остане Томаш Хори сам срещу Бусато. Бразилецът внимаваше в ситуацията и с решителна намеса остави резултата непроменен
7- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тибо Вион подаде вляво за Яник Вилдсхут, който продължи между двама бранители към Греъм Кери. Ирландецът шутира мощно в близкия ъгъл, пращайки кълбото неспасяемо под гредата - 1:0!
20-
 Янушек центрира към Мускера, който стреля с глава от близка дистанция, но стражът на българския отбор отрази с една ръка.
30- Греъм Кери и Яник Вилдсхут направиха двойно, което изведе нидерландеца зад гърба на чешката защита. Крилото обаче се засуети и Хрушка излезе и улови
40- Отменен гол! Виктория стигна до попадение. Москера пребори Турицов и пусна успоредно към Шулц, който реализира. Преди подаването обаче топката напусна очертанията на терена и голът бе отменен.
45- Край на първото полувреме!
_____
46- Начало на второто полувреме
55- Брадли Мазику намери Георги Йомов, който центрира към намиращия се на далечната греда Вилдсхут. Нидерландецът опита акробатичен удар, който не намери очертанията на вратата.
56- Принудителна смяна в ЦСКА! Вион се контузи и е заменен от новото попълнение Томас Лам
63- ГОЛ ЗА ЦСКА! Георги Йомов опита пробив през центъра, опита пас, но стана щастливо двойно подаване с бранител на Виктория. Националът навлезе близо до Хрушка и стреля, а след лек рикошет топката влетя в мрежата на гостите - 2:0!
74- Кайседо шутира при меле в полето на гостите, но топката се отби в бранител
82- Йомов центрира за Кайседо, но изстрелът му с глава бе отклонен в корнер от Хрушка
90- 5 минути продължение
90+5- Край на редовното време, следват продължения
___________________________
91- Начало на първото продължение
96- Жеферсон сътвори груба грешка при корнер и прати топката в Павел Буха. Изстрелът му срещна тялото на Москера
105- Край на първото продължение
__________________
106- Начало на второто продължение
112- ЦСКА остана с човек по-малко в заключителните 10 минути от продълженията. Реферът от Турция вдигна втори жълт картон на Жорди Кайседо, след като той остро в краката на Качер
119- ГОЛ ЗА ЦСКА! Юрген Матей бележи трети гол за "червените"! След изпълнение на корнер топката бе продължена с глава от Жеферсон. На втора греда дебнеше Юрген Матей, който от няколко метра нямаше как да сбърка - 3:0!
120+3- Край на мача!

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 15. Тибо Вион (56-29. Томас Лам), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери,10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо, 10. Яник Вилдсхут (90+2- 23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Томас Лам
Треньор: Стойчо Младенов

Виктория Пилзен: 16. Алеш Хрушка, 14. Радим Резник (89-11. Матей Хибс), 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (106-22. Якуб Брабец), 24. Милан Хавел, 39. Доминик Яношек, 50. Адриел Ба Луа (90+1-5. Жоел Каямба (114-9. Жан-Давид Бугел)), 31. Павел Шулц, 20. Павел Буча, 18. Джон Москера (106-21. Шимон Фалта), 15. Томас Чори
Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 5. Жоел Каямба,  9. Жан-Давид Бугел, 11. Матей Хибс, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 22. Якуб Брабец, 26. Лукаш Матейка, 66. Мирослав Качер, 99. Ндиайе
Треньор: Михал Билек

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия