Aгенция БЛИЦ ви представя подробности около мачовете на българските отбори в евротурнирите през сезон 2021/2022.

Лудогорец стартира от първия квалификационен кръг в Шампионската лига, докато ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) представят страната в Лигата на конференциите.

ЛИГА ЕВРОПА - ГРУПОВА ФАЗА

ГРУПА "F"
СПОРТИНГ БРАГА (Португалия), ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА (Сърбия), ЛУДОГОРЕЦ (България), МИДТИЛАНД (Дания)

16 септември, 19:45 часа
Мидтиланд – ЛУДОГОРЕЦ 1:1
Цървена звезда – Спортинг (Брага) 2:1

30 септември, 22:00 часа
ЛУДОГОРЕЦ – Цървена звезда
Спортинг (Брага) – Мидтиланд

21 октомври, 19:45 часа
ЛУДОГОРЕЦ – Спортинг (Брага)
Мидтиланд – Цървена звезда

4 ноември, 22:00 часа
Спортинг (Брага) – ЛУДОГОРЕЦ
Цървена звезда – Мидтиланд

25 ноември, 19:45 часа
Цървена звезда – ЛУДОГОРЕЦ
Мидтиланд – Спортинг (Брага)

9 декември, 22:00 часа
ЛУДОГОРЕЦ – Мидтиланд
Спортинг (Брага) – Цървена звезда

КЛАСИРАНЕ М П Р З Г.Р. Т
1. Цървена звезда 1 1 0 0 2:1 3
2. Лудогорец 1 0 1 0 1:1 1
3. Мидтиланд  1 0 1 0 1:1 1
4. Спортинг (Брага) 1 0 0 1 1:2 0

------------------------------

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ – ГРУПОВА ФАЗА

ГРУПА "С"
РОМА (Италия), ЗОРЯ ЛУГАНСК (Украйна), ЦСКА (България), БОДЬО/ГЛИМТ (Норвегия)

16 септември, 22:00 часа
Рома – ЦСКА 5:1
Бодьо/Глимт – Зоря (Луганск) 3:1

30 септември, 19:45 часа
ЦСКА - Бодьо/Глимт
Зоря (Луганск) – Рома

21 октомври, 19:45 часа
ЦСКА – Зоря (Луганск)
Бодьо/Глимт – Рома

4 ноември, 19:45 часа
Зоря (Луганск) – ЦСКА
Рома – Бодьо/Глимт

25 ноември, 22:00 часа
Бодьо/Глимт – ЦСКА
Рома – Зоря (Луганск)

9 декември, 19:45 часа
ЦСКА – Рома
Зоря (Луганск) - Бодьо/Глимт

КЛАСИРАНЕ М П Р З Г.Р. Т
1. Рома 1 1 0 0 5:1 3
2. Бодьо/Глимт 1 1 0 0 3:1 3
3. Зоря (Луганск) 1 0 0 1 1:3 0
4. ЦСКА 1 0 0 1 1:5 0

--------------------------------

ШАМПИОНСКА ЛИГА

Първи квалификационен кръг
07.07.2021 г., 20:00 часа

Лудогорец - Шахтьор (Солигорск) 1:0

Реванш:

13.07.2021 г., 22:30 часа, Белград
Шахтьор (Солигорск) - Лудогорец 0:1

Втори квалификационен кръг:
21.07.2021 г., 21:00 часа​

Мура (Словения) - Лудогорец 0:0

28.07.2021 г., 21:00 часа

Лудогорец - Мура (Словения) 3:1

Трети квалификационен кръг
03.08.2021 г., 22:00 часа

Олимпиакос (Гърция) - Лудогорец 1:1

Реванш:
10.08.2021 г., 21:00 часа

Лудогорец - Олимпиакос (Гърция) 6:3 след дузпи, 2:2 в редовното време и след продълженията

Плейоф
18.08.2021 г.

Малмьо (Швеция) - Лудогорец 2:0

Реванш:
24.08.2021 г. 

Лудогорец - Малмьо (Швеция) 2:1


---------------------------------

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ

Втори квалификационен кръг

22.07.2021 г.  

20:00 часа ЦСКА - Лиепая (Латвия)  0:0
20:00 часа Локомотив (Пловдив) - Словачко (Чехия) 1:0
21:00 часа Арда - Апоел (Беер Шева, Израел) 0:2

Реванши: 
29.07.2021 г.

17:00 часа Лиепая - ЦСКА 0:0 (1:3 след дузпи)
20:00 часа Апоел (Беер Шева) - Арда 4:0
20:00 часа Словачко - Локомотив (Пловдив) 1:0 (2:3 след дузпи)

Трети квалификационен кръг

5 август 2021 г.

20:00 часа ЦСКА - Осиек (Хърватия) 4:2
19:00 часа Локомотив (Пловдив) - ФК Копенхаген (Дания) 1:1

Реванши

12 aвгуст 2021 г.

21:00 часа ФК Копенхаген - Локомотив (Пловдив) 4:2
22:15 часа Осиек - ЦСКА 1:1

Плейоф:
Първи мач, 19 август

20:00 часа Виктория (Пилзен) - ЦСКА 2:0


Реванш, 26 август

20:00 часа ЦСКА - Виктория (Пилзен) 3:0


БЛИЦ представя: Българското участие в Европа - сезон 2019/2020

БЛИЦ представя: Българското участие в Европа - сезон 2020/2021