Юношите на ЦСКА до 19 години победиха Сливен със 7:1 в мач от деветия кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

В двубоя участие взеха само две момчета от набор 2000, а шанс за изява при по-големите получиха юноши, родени през 2001, 2002 и 2003 година, информира cska.bg.

"Армейците" откриха резултата в 6-aта минута след гол на Огнян Николов, в 13-aта Милен Манчев удвои преднината на домакините, а след попадение на Андрей Йорданов в 38-ата минута ЦСКА водеше с 3:0 на почивката.

Десет минути след началото на втората част Александър Александров направи 4:0. В 62-ата минута гостите получиха спорна дузпа и я реализираха за 4:1.
Марк-Емилио Папазов беше точен за 5:1 две по-късно, Жулиан Манолов вкара шестия гол във вратата на Сливен в 73-ата, а Папазов се разписа още веднъж за 7:1 в последната минута.

"Двама наши юноши - Валентин Антов и Митко Митков, получиха повиквателни от селекционера на България U19 Ангел Стойков за лагер на тима, по време на който лъвчетата ще изиграят две контроли срещу Кипър в Благоевград на 12 и 14 октомври", добавиха от "Армията".

Съставът на ЦСКА: Кристиян Сотиров (в), Дейвид Симеонов, Димитър Жабов, Милен Манчев, Кристиян Атанасов, Жулиан Манолов, Росен Петров, Асен Дончев, Огнян Николов, Александър Александров, Андрей Йорданов (к)
Резерви: Валентин Обретенов  (в), Никола Борисов, Адриан Гиргинов, Митко Митков, Александър Бучков, Марк-Емилио Папазов, Борислав Будинов
Треньори: Ивайло Станев и Даниел Моралес
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов