Ботев (Пловдив) надви Черно море с 1:0 като домакин в мач от 13-ия кръг на Efbet лига. Вини Трибуле изведе домакините напред в резултата още в петата минута, а това попадение се оказа и единствено в срещата, която се игра на намиращ се в ужасно състояние терен на стадион "Христо Ботев".

"Канарчетата" от Пловдив се изравниха по точки с втория преди днешните срещи Левски в класирането след тази победа. Двата тима са с по 28 точки, на 3 зад лидера Лудогорец, който тази вечер е домакин на Берое. Черно море е пети с 22 точки.

Гостите уцелиха греда чрез Уеслен през първото полувреме, който отправи удар с глава. През втората част резервата Клаудиу Кешеру бе близо до изравнителен гол, но и теренът му изигра лоша шега, а в последните секунди друга румънска резерва - Андреас Калкан, пропусна прекрасен шанс да огорчи домакините.

Най-важното по минути:

1 - Начало на мача

5 - ГОООЛ! Ранен гол за Ботев. След изпълнение на корнер топката достигна до Вини Трибуле и той с глава я изпрати в мрежата въпреки намесата на стража Пламен Илиев.

35 - Греда за гостите от Варна, уцели я Уеслен след удар с глава.

45 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.

53 - Сериозен шанс за гол за Черно море, Уеслен получи хубав пас и се измъкна от отбраната на домакините, но не успя да преодолее вратаря Ханс Бернат, който с решаващо спасяване запази аванса на Ботев в резултата.

60 - Удар в аут на Ивелин Попов.

73 - Резервата за варненци Клаудиу Кешеру се озова в отлична позиция пред вратата на Пламен Илиев, но не успя да нанесе хубав удар, като и лошият терен допринесе за това.

90+3 - Голям шанс за гостите, но резервата Андреас Калкан стреля в аут от въздуха.