Берое отвя с категоричното 3:0 Спартак (Варна) в първи мач от програмата на oтложения 12 кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Енцо Еспиноса, Исмаел Ферер и Леандро Годой - Кошмара.

Мачът беше дебют за новия треньор на Берое Хосу Урибе, който наследи Хосе Луис Ачиари.

Първата интересна ситуация дойде в деветата минута, когато домакините изпълниха корнер. Защитата на "соколите" не успя да се ориентира особено добре, топката попадна в краката на Фелипе Родригес, който обаче стреля неточно. В 21-ата минута гостите от Варна бяха близо до гол. Александър Цветков се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер, но дефанзивният халф не успя от удобна позиция да матира Артур Мота.

В 27-ата минута Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не успя да я отиграе, а от тази грешка се възползва Енцо Еспиноса. Халфът на Берое се откъсна от защитата и без проблеми наказа Никола Виденов - 1:0.

В 40-ата минута Берое удвои преднината си. Исмаел Ферер получи подаване на перфектна позиция след нова неточност в защитата на Спартак. Атакуващият футболист с прецизен шут с десния крак покачи на 2:0.

В 54-ата минута Исмаел Ферер беше близо до второ попадение, но Никола Виденов успя да спаси. Малко по-късно Фелипе Родригес отправи удар, но вратарят на Спартак отново се намеси решително.

В 78-ата минута Леандро Годой подпечата победата на Берое. Попадението дойде след нова грешка в играта на Спартак. Па Конате върна топката назад, но вместо към свой съотборник, той изведе нападателя на "зелените" и Кошмара оформи крайното 3:0.

БЕРОЕ - СПАРТАК (Варна) 3:0
1:0 Енцо Еспиноса (27), 2:0 Исмаел Ферер (40), 3:0 Леандро Годой (78)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
27  ГОЛ! 1:0 за Берое. Филип Лесняк върна топката към Франьо Пърце, който не можа да я овладее и я подари на Енцо Еспиноса. Футболистът на Берое се откъсна от защитата на Спартак, влезе в наказателното поле и реализира във вратата на Никола Виденов.
40
ГОЛ! 2:0 за домакините, Исмаел Ферер се разписа. Александър Цветков допусна Карлос Алгара да му отнеме топката. Последва пас към Еспиноса, който изведе Исмаел Ферер в наказателното поле на гостите и той успя да отбележи.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
78  ГОЛ! 3:0 за Берое след попадение на Леандро Годой. Па Конате върна топката към Франьо Пърце, но вместо на него, подаде на Годой. Кошмара се възползва и успя да отбележи.
90+3 - Край на мача.

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучиано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 8. Сегундо Пачаме, 9. Леандро Годой , 11. Исмаел Ферер , 15. Енцо Еспиноса , 19. Карлос Алгара, 23. Кевин Сейхас
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 4. Франко Минго, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 17. Хуан Карлос Пинеда, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов
Треньор: Хосу Урибе

СПАРТАК (Варна): 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 7. Бернардо Куто, 8. Филип Лесняк, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 44. Ангел Грънчов (К), 88. Радослав Димитров
Резерви: 76. Валентин Димитров, 5. Йоан Бауренски, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 17. Цветослав Михайлов, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев
Треньор: Иван Цветанов

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Васил Минев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР