Лудогорец спечели без особени затруднения домакинството си на ЦСКА 1948 от 13-ия кръг на efbet Лига. Шампионите победиха с 3:0 след шоу на 20-годишния Ерик Маркус. Привлеченият под наем от Вашку да Гама това лято бразилец блесна с 2 гола. Точен беше и Ивайло Чочев, който не се зарадва след попадението, демонстрирайки уважението си към бившия си клуб.

След седмата поредна победа в първенството Лудогорец събра 34 точки и се откъсна с 6 т. пред преследвачите Ботев (Пловдив) и Левски, които имат по 28.

Загубата задълбочи още повече кризата в ЦСКА 1948. Отборът на Валентин Илиев е без победа в пет поредни срещи в efbet Лига - 3 поражения и 2 равенства.

В първите минути на двубоя нямаше опасни ситуации пред двете врати. Домакините поведоха в резултата в 15-ата минута. ЦСКА 1948 сгреши при изнасянето на топката, Педро Нареси я пропусна и Ерик Маркус се възползва и я изпрати във вратата на Алекс Божев.

"Орлите" удвоиха аванса си в 24-ата минута, когато след центриране от корнер защитата на гостите изчисти топката, но Дени Групер успя да я върне в наказателното поле, където Ивайло Чочев се измъкна от засадата и порази целта за 2:0. Националът демонстрира уважението си към бившия си клуб ЦСКА 1948 и не се зарадва след попадението.

В 33-ата минута Бирсент Карагарен центрира към Радослав Кирилов, който стреля с глава, Серджио Падт спаси. Шест минути след това Радослав Кирилов пусна към Марто Бойчев в наказателното поле, но младокът не успя да уцели добре тпоката и не затрудни стража на Лудогорец.

Футболистите на Игор Йовичевич вкараха трети гол в 49-ата минута. Ерик Маркус беше изведен зад отбраната на ЦСКА 1948 от Руан Круз и вкара втория си гол в двубоя - 3:0.

В 61-ата минута Марио Илиевски пропусна да намали изоставането на "червените". До края на мача бяха направени по няколко смени от двамата треньори, което накъса играта. В заключителните минути пропуски за Лудогорец направиха Дерой Дуарте и Квадво Дуа и срещата приключи 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Ерик Маркус (15), 2:0 Ивайло Чочев (24), 3:0 Ерик Маркус (49)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
15  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец. Стив Фуртадо сгреши при изнасянето на топката, "орлите" организираха контраатака, Нареси майсторски прескочи топката, а тя попадна в Ерик Маркус. Новото попълнение на шампионите пое, напредна и с точен удар покрай Алекс Божев откри резултата.
24
  ГОЛ! 2:0 за домакините. След центриране от ъглов удар отбраната на гостите не успя да изчисти добре топката, тя попадна в Дени Групер, който веднага я върна пред Алекс Божев. Ивайло Чочев се измъкна от засадата и порази целта.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! Ерик Маркус бе изведен зад отбраната на ЦСКА 1948 отдясно, нахлу в наказателното поле на гостите и не остави шансове на Алекс Божев за 3:0.