Арда постигна първа победа като гост през сезона. Кърджалийци спечелиха визитата си в Бистрица на ЦСКА 1948 с 2:1. В 36-ата минута Феликс Ебоа засече центриране на Борислав Цонев, откривайки резултата за гостите.

След началото на втората част гостите продължиха да създават опасности пред вратата на Алекс Божев. В 58-ата минута Тонислав Йорданов покачи резултата на 2:0 за своя тим, а юношата на Левски Борислав Цонев записа втора асистенция в двубоя.

Почетното попадение за "червените" реализира Джонатан Перейра, който се разписа по феноменален начин. Бразилският краен бранител отправи неспасяем мощен удар, който скъса мрежата на иначе вездесъщия Анатолий Господинов.

С победата днес Арда се изкачва на шестата позиция в класирането с актив от 18 точки, като по този начин възпитаниците на Александър Тунчев задминаха Берое, който е с точка пасив. ЦСКА 1948 остава на осмо място с 14 точки.

Най-важното по минути:

1 - Начало на двубоя.

13 - Борислав Цонев стреля отдалеч, но ударът му премина високо над вратата.

27 - Без опасни положения до момента. Двата тима продължават да се надиграват физически.

36 - ГОООЛ! Феликс Ебоа открива резултата след чудесно центриране на Борислав Цонев. Бранителят се разписа, отклонявайки топката с пета.

39 - Дуду Хатамото падна в наказателното поле на Арда, но Радослав Гидженов отчете падането на бразилеца като симулация и го санкционира с жълт картон.

45+1 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на втората част.

48 - Домакините започват със силен натиск след почивката. Удар на Талис премина далеч от вратата.

57 - Фантастично центриране на Борислав Цонев, което намери непокрит Тонислав Йорданов. Нападателят стреля от воле, а Алекс Божев отрази по впечатляващ начин ситуацията.

58 - ГОООЛ! След разбъркване в наказателното поле, топката стигна до фланга, където Борислав Цонев имаше достатъчно време, за да вдигне топката на главата на Тонислав Йорданов, а стрелецът не сбърка и покачи резултата за своя тим.

64 - Появилият се от резервната скамейка на домакините Октавио стреля опасно с глава, след като получи хубаво центриране от десния фланг, но изстрелът му премина над вратата, пазена от Анатолий Господинов.

86 - Силен удар на Радослав Кирилов мина сравнително близо до лявата греда на стража на гостите.

88 - ГОООЛ! Джонатан Перейра върна попадение за своя отбор след брилянтен удар от далечна дистанция.

90+2 - Чинонсо Офор излезе сам срещу вратаря и можеше да приключи всичко в срещата, но неговият изстрел мина покрай вратата на Алекс Божев.

ЦСКА 1948 - АРДА 1:2

0:1 Феликс Ебоа (36)
0:2 Тонислав Йорданов (58)
1:2 Джонатан Перейра (88)

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 2. Джонатан Перейра, 40. Марио Илиевски, 34. Петър Витанов, 14. Теодор Иванов, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов /К/, 19. Стив Фуртадо, 70. Едуардо Барбоса, 5. Асен Георгиев, 28. Неделко Пишчевич

Резерви: 12. Леви Нтумба, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 9. Бирсент Карагарен, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мерло, 91. Райън Бидунга

Треньор: Валентин Илиев

АРДА: 1. Анатолий Господинов /К/, 2. Густаво Каскардо, 9. Офор Чинонсо, 10. Борислав Цонев, 19. Тонислав Йорданов, 23. Емил Виячки 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джалал Хюсеинов, 30. Иво Казаков