След тежката загуба с 0:5 от ЦСКА, треньорът на Спартак Варна Николай Киров не скри разочарованието си и призна, че отборът му има сериозни проблеми и е далеч от нужния стандарт. „Във всяко едно отношение ни превъзхождат“, заяви той, визирайки съперника.

Киров подчерта, че кризата в клуба не е само спортно-техническа, а засяга и организационната страна: „Имаме много проблеми и сме далеч от нивото на А група, чисто организационно.“

Треньорът отбеляза, че очаквал спад в представянето на тима: „От доста време очаквам тонусът на отбора да спадне. В този вид – с наказания, контузии – става сложно.“ Той не спести критики и към мотивацията на играчите: „Тя почти я няма. Докато резултатът ги държи – равен е или сме близо – те влагат усилия, но като мачът стане невъзможен, самите футболисти губят увереност.“

Относно играта срещу ЦСКА, Киров призна: „Допуснахме леки голове, но поздравявам ЦСКА и им пожелавам успех на финала.“ Специалистът отбеляза, че за първи път отборът му е изглеждал толкова безпомощен: „По принцип това ни е първи двубой, в който не изглеждаме лицеприятно.“

Гледайки напред, Киров очаква трудности и в следващите срещи, включително с Ботев Пловдив: „Те са сериозен отбор. Най-малкото като състезатели имат по-голяма бройка. При нас влизат състезатели на непривични позиции. Чисто спортно-технически не изглеждаме добре.“