ЦСКА III направи обрат от 0:2 до 3:2 срещу Балкан (Ботевград) в мач от XII кръг на Югозападната ELITBET Трета лига. Двубоят се игра на ст. "Георги Бенковски" в град Костенец, където третата формация на "червените" ще приема съперниците си до края на полусезона.

Играчите на Румен Трифонов показаха страхотен дух и игра и си тръгнаха с трите точки в последните секунди на мача. Младите "армейци" проявиха характер, доминираха в играта и надиграха тотално тима от Ботевград, който разчиташе главно на изритани топки и статични положения.

Още във 2-ата минута "червените" бяха много близо до откриване на резултата, след като удар на Васил Каймаканов среща страничния стълб. ЦСКА диктуваше темпото и създаде няколко положения за гол. Малко след час игра обаче гостите откриха резултата. Последва натиск на домакините, като до края на полувремето с опасни изстрели се отчетоха Васил Каймаканов и Павел Жабов.  Юлиан Гилов пък също бе близо до гола, но ударът му с глава се отби в напречната греда.

Втората част започна с опасен удар по земя на капитана Румен Рангелов. Въпреки доминиращата си игра, гостите от Ботевград поведоха с 2:0, след изпълнение на корнер.

В 78-ата минута ЦСКА върна едно попадение, дело на Илиян Димитров. Голът дойде след центриране на Васил Каймаканов, последва разбъркване и топката попадна в краката на десния бранител, който направи резултата 1:2. Три минути по-късно Димитров пропусна страхотен шанс след прекрасна комбинация на тъча между Божидар Петров, Каймаканов и Кирил Георгиев.

Борбеният дух, тоталната доминация и владение на топката оказаха своето влияние. Три минути преди края "червените" изравниха. След центриране на Александър Кожухаров, топката се отби и попадна в Румен Рангелов, чийто удар се отби в противников играч и попадна неспасяемо във вратата за 2:2.

В заключителните секунди на добавеното време Божидар Петров донесе победата на "армейците". Попадението дойде след разбъркване в наказателното поле на противника, а той се възползва и стреля между струпалите се играчи.

Така мачът завърши при резултат 3:2 в полза на ЦСКА III. След петата поредна победа "червените" са на шестото място в класирането с 19 точки.

Стартовият състав на ЦСКА III: 1. Георги Гергинов (в), 2. Димитър Христов (' Божидар Петров, 4. Димитър Николов, 3. Румен Рангелов (к), 8. Илиян Димитров, 6. Светозар Евтов, 18. Димитър Петров (74' Кирил Георгиев), 11. Васил Каймаканов, 17. Александър Кожухаров (63’ 14. Антон Толев), 7. Юлиан Гилов (63' Антон Толев и 9. Павел Жабов (46' Алесандро Николов)
Резерви: 31. Станислав Танев (в), 5. Божидар Петров, 16. Борислав Бенов, 19. Николай Николов, 13. Георги Попов, 15. Илия Димитров, 20. Кирил Георгиев, 14. Антон Толев, 10. Алесандро Николов
Треньор: Румен Трифонов