Етър победи с 3:1 втородивизионния Янтра в последната си контрола от зимната подготовка. За габровци дебютира доскорошният таран на "болярите" Иван Петков, който още в началото можеше да открие резултата на стадион "Ивайло".

В 12-ата минута пък Казаков стреля в напречната греда на вратата на Етър, пазена от Христо Иванов, а после топката бе изчистена. За домакините Дани Младенов направи два пропуска. Избраниците на Александър Томаш откриха резултата с много красив гол на Ловре Кнежевич. В 29-ата минута той овладя топката и наказа гостите - 1:0. Още в ответната атака Янтра изравни. След грешка топката попадна у Християн Кожухаров, който сам срещу вратаря не сбърка и вкара за 1:1.

След опасна атака на гостите и подаване отляво Иван Петков можеше да се разпише срещу родния си тим, но се размина с топката пред вратата.

Дани Младенов се отличи с два гола след хубави пасове на съотборниците си и донесе победата. В 66-ата минута той бе прецизно изведен от Алдаир и мушна топката покрай вратаря – 2:1. След това Боруков пък подаде на Кольо Станев, чийто удар бе спасен от стража. Янтра отново можеше да изравни в 77-ата минута, когато Ивайло Иванов удари греда.

В 85-ата минута Фемиа центрира от фаул и Дани Младенов с глава се разписа за крайното 3:1.

След края на мача "виолетовите" имаха тренировка, която беше водена от асистента на Томаш - звездата Димитър Бербатов.

Така Етър загря с победа за гостуването на Лудогорец при подновяването на първенството. Мачът в Разград е в понеделник (15 февруари) от 16:00 часа.

Съставът на Етър: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Ерол Алкан, Здравко Илиев, Божидар Кацаров, Алдаир Ферейра, Христофор Хубчев, Симеон Мечев, Даниел Младенов, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Анатолий Господинов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Яни Пехливанов, Преслав Боруков, Марк Едур, Николас Фемиа).