Етър победи с 3:0 Спартак (Плевен) в първата си контрола от подготовката. Треньорът Александър Томаш пусна в игра 23-ма футболисти. Шанс изява получиха дошлият на проби Дуде Ндонгала (играл у нас в Славия, Ботев (Пловдив) и Дунав) и юношите Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев и Дейвид Манолов.

"Виолетовите" изцяло доминираха и заслужено спечелиха срещата. В 28-ата минута Милчо Ангелов вкара първия гол за Етър за годината. Той овладя топката, напредна сам и стреля покрай вратаря Ганев за 1:0.

След почивката на терена от стартиралия състав останаха само чужденците Фемиа, Едур и Кнежевич. Хърватинът можеше да удвои в 47-ата минута, но отблизо би във вратаря. Дошлият на проби Дуде Ндонгала игра по левия фланг. Той първо се размина с топката пред вратата, но в 75-ата минута с техничен удар в обратния ъгъл направи 2:0.

Етърци продължиха да натискат гостите и в 79-ата минута Иван Петков технично изведе юношата Дейвид Манолов, но той би неточно.

Хубава атака в 82-ата минута донесе третия гол – Яни Пехливанов напредна през центъра и изведе Здравко Илиев, който покачи на 3:0. До края техничен удар на Иван Петков мина до десния стълб.

В понеделник етърци заминават на лагер в село Ягода, като първата контрола там е на 20 януари с Берое.

Съставът на Етър: Христо Иванов, Марк Едур, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Алдаир Ферейра, Николас Фемиа, Симеон Мечев, Милчо Ангелов и Ловре Кнежевич (Цветомир Цанков, Анатолий Господинов, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дуде Ндонгала, Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Дейвид Манолов).