Етър измъкна равен 1:1 с гол в добавеното време на Ибрахим Кейта срещу Спортист (Своге), който пък бе вкарал с единствения си удар през целия мач. Двубоят на стадион "Ивайло" беше от 13-ия кръг на Втора лига.

Първото полувреме определено не задоволи, като „виолетовите“ действаха хаотично и разконцентрирано. В 11-ата минута Бабалиев спря топката на гърди и отправи хубав удар, минал над гредата. Гостите поведоха при единствения момент в мача, в който застрашиха вратата на Станислав Нисторов. В 15-ата минута Георги Пашов бе изведен отдясно, центрира и Алпай Рамадан с глава вкара за 0:1.

Георги Александров с глава стреля над вратата след центриране от корнер, а в 41-ата минута след удар на Кейта влизащата във вратата на гостите топка пък се отби от Принс и преднината на Спортист се запази.

На почивката треньорът на Етър Живко Желев пусна Кольо Станев на десния фланг, а Бабалиев мина на титулярния си пост напред. Етърци натиснаха и създадоха доста положения, но топката така и не влизаше в мрежата. На свой ред гостите, които иначе здраво се бореха за първа топка, не се колебаеха да лежат по тревата и да пазят скъпоценния си гол, с което здраво изнервиха публиката.

В 50-ата минута Радослав Найденов напредна отдясно и стреля, но Дамян Дамянов изби. Последва и удар на Коконов над гредата. Опасен удар на Николай Янков в 65-ата минута също бе избит от вратаря, а Георги Иванов отдалеч стреля до гредата.
„Виолетовите“ определено се затрудняваха срещу сгъстената защита, но все пак положения имаше. Страхотно меле в 70-ата минута пред голлинията по чудо не завърши с попадение, а малко след това отново Дамянов спаси сигурен гол.

В 87-ата минута два удара от упор на Иван Коконов и Николай Янков пак бяха отразени от вратаря на Спортист. Чак във втората минута на добавеното време при поредното разбъркване Ибрахим Кейта отблизо насочи топката в мрежата – 1:1, а в последните секунди Янков можеше да донесе и победата, но отблизо стреля над вратата.

Етър е пети в класирането с 21 точки, а Спорист е на 18-ото място с 10 т.

Съставът на Етър: Станислав Нисторов, Мартин Николов, Георги Александров, Принс, Георги Бабалиев, Георги Иванов, Николай Янков, Дидис Пита (46 Кольо Станев), Радослав Найденов (79 Атанас Атанасов), Иван Коконов, Ибрахим Кейта.