Град: Гданск
Покритие: трева
Капацитет за Евро 2012: 40 000
Открит: юли 2011 г.

Стадион „Арена Гданск” е построен специално за Европейското първенство по футбол и е трети по големина в Полша. Разположен е в северната част на град Гданск в квартал „Летника”. Строежът му започва през 2008 г. и завършва през лятото на 2011 г. Открит е през юли 2011 г. с мач между Лехия (Гданск) и Краковия, който завършва 1:1. Първият международен мач е между Полша и Германия на 6 септември 2011 г. и завършва при резултат 2:2. Стадионът ще приеме 4 мача от турнира – 3 срещи от Група „В” и един четвъртфинал.

Факти
- собственик на стадиона е община Гданск
- за построяването му са изразходвани 193 милиона евро
- Лехия (Гданск) играе домакинските си мачове от сезон 2011/12, след като преди това е приемал съперниците си на по-малко съоръжение с капацитет от 12 000 места

Открит: 1980 г. (реконструиран 2010 г.)

„Градски стадион” е стадион в полския град Познан. На него домакинстват футболните клубове на Лех (Познан) и Варта (Познан). Съоръжението е построено между 1968 и 1980 г. и се намира на улица „Българска” 17 в югозападната част на града. Откриването е на 23 август 1980 г. с мача между Лех (Познан) и Мотор (Любин), завършил 1:1. Стадионът претърпява пълна реконструкция в периода 2003 - 2010 г., като са построени 4 нови напълно покрити трибуни. Това е четвъртият по големина стадион в Полша. На него ще се изиграят 3 мача от Група “B” на Европейското първенство по футбол.

Открит: 2012 г.

„Националният стадион” във Варшава е построен специално за Европейското първенство по футбол на мястото на съществувалия преди това от 1955 г. "Стадион на десетилетието" на източния бряг на река Висла в квартал „Прага”. Строителните работи започват през 2008 г., когато се събарят старите трибуни на "Стадиона на десетилетието". Основополагащ камък и капсула на времето са положени с тържествена церемония на 7 октомври 2009 г. Капсулата на времето съдържа знамената на Полша, Европейския съюз и Варшава, вестници от този ден, монети и банкноти. Строежът приключва на 29 ноември 2011 г. Официалното му откриване бе на 29 февруари 2012 година с приятелския мач между Полша и Португалия, завършил 0:0. За в бъдеще отборите на Легия (Варшава) и Полония (Варшава) ще играят най-важните си мачове на това съоръжение. На този стадион ще се изиграят 5 срещи – 3 мача от груповата фаза (включително церемонията по откриването на Европейското първенството), един четвъртфинал и един полуфинал.

Открит: 2011 г.

„Градски стадион” във Вроцлав е построен за Европейското първенство по футбол. Съоръжението се намира в западната част на града и на него домакинските си мачове играе Шльонск (Вроцлав), който стана шампион на Полша през изминалия сезон 2011/12. Стадионът е четвърти по големина в страната. Строежът му започна през април 2009 г. и завърши през септември 2011г. Откриването на стадиона бе на 10 септември с боксов мач между Томаш Адамек и Виталий Кличко за титлата WBC (Световен боксов съвет) в тежка категория. Седмица по-късно е официалното откриване на стадиона с концерт на Джордж Майкъл. Първият футболен мач на стадиона е между Шльонск (Вроцлав) и Лехия (Гданск) на 10 октомври 2011 г. Тогава Шльонск печели първото си домакинство с 1:0. Първият международен мач е на 11 ноември 2011 година, когато Полша губи в контрола от Италия с 0:2. Стадионът ще приеме 3 мача от Група „А” на Европейското първенство.

Открит: 2009 г.

„Донбас Арена“ е разположен в центъра на Донецк и на него домакинските си мачове играе Шахтьор (Донецк). Строежът започва през 2006 г. и е стадионът е проектиран от британската фирма ArupSport, която е проектирала още „Алианц Арена” в Мюнхен, „Птичето гнездо” в Пекин, „Етихад Стейдиъм” в Манчестър и Олимпийския стадион в Барселона. Стадионът е открит в деня на миньорите и празник на Донецк - 29 август 2009 г. с концерт от турнето на американската изпълнителка Бионсе. Съоръжението, около което е създаден парк, е разположено в центъра на града и за изграждането му са използвани бетон, стомана и стъкло за външната фасада. Първият мач на стадиона е на 19 септември 2009 г., когато Шахтьор (Донецк) побеждава Оболон (Киев) с 4:0. „Донбас Арена” ще приеме 5 мача от Европейското първенство – 3 от Група “D”, един четвъртфинал и един полуфинал.

Факти
- собственик е бизнесменът с татарски корени Ринат Ахметов, който е собственик и президент на Шахтьор (Донецк)
- разходите за построяването му са в размер на 175,8 милиона евро
- официалният капацитет на стадиона е 51 504 места
- разполага с 471 тоалетни, три ресторанта, бар, кътчета за бързо хранене, магазини, фитнес и центрове за първа помощ, като всичко е съобразено с най-новите изисквания на УЕФА

Капацитет за Евро 2012: 35 000
Открит: 1926 г. (реконструиран и преоткрит през 2009 г.)

Стадион „Металист” е мултифункционално съоръжение във втория по големина украински град Харков. Отборът на Металист (Харков) играе домакинските си срещи тук. Строежът на стадиона започва през 1925 г. и е официално открит на 12 септември 1926 г. с името „Трактор“, кръстен на спонсориращото го местно предприятие за производство на трактори. В първия мач на стадиона Металист (Харков) и Днепър завършват 2:2. Преди Втората световна война стадионът е преименуван на „Дзержинец“ в чест на комуниста от полски произход Феликс Едмундович Дзержински, основател на Комитета за държавна безопасност на СССР (болшевишката тайна полиция) и негов пръв председател. Стадионът получава днешното си име през 1967 г., а е реконструиран и преоткрит през декември 2009 г. по случай рождения ден на президента на Металист – Олександър Ярославски. На този стадион ще се изиграят 3 мача от Група “B” на Европейското първенство.

Капацитет за Евро 2012: 60 000
Открит: 1923 г. (реконструиран и преоткрит през 2011 г.)

„Олимпийският стадион” в Киев е най-големият в Украйна и разполага с лекоатлетическа писта. На него домакинските си мачове играе грандът Динамо (Киев). В момента съоръжението носи своето шесто име от построяването си на 12 август 1923 година, когато е наречено „Червеният стадион”. През 1953 г. от „Национален стадион Сталин” е преименуван на „Национален стадион Хрушчов”, а от 1966 до 1978 г. се казва се е казвал „Републикански стадион” и е бил с капацитет 100 000 зрители. През 1996 г. получава сегашното си име – „Олимпийски стадион”, а до преди това е бил просто „Национален стадион Киев”. От 2008 до 2011 г. е реконструиран и първият мач след това е на 11 ноември 2011 г., когато Украйна и Германия завършват 3:3. На този стадион ще се играят общо 5 мача – 3 от Група “D”, един четвъртфинал и финалът на 1 юли.

Капацитет за Евро 2012: 34 000

„Арена Лвов” е най-малкият стадион, който бе построен специално за Европейското първенство, и се намира в украинския град Лвов. На този стадион домакинските си мачове играе Карпати (Лвов). Строежът му започва през ноември 2008 г. и завършва през октомври 2011 г. Това съоръжение бе последно открито от всички украински стадиони, които ще домакинстват на Евро 2012. Първият мач на тази стадион бе на 15 ноември 2011 г., когато Украйна победи в контрола Австрия с 2:1. Съоръжението ще приеме 3 от срещите на Група “B” от Европейското първенство.