Германия и Португалия се класираха за четвъртфиналите на европейското първенство. Бундестимът финишира на първо място в група “В” с 9 точки, втори е Португалия с 6, на трето място остана Дания с 4, Холандия приключи участието си на Евро 2012 безславно, без точки и без нито една победа от трите мача. В последните срещи от групата Германия победи с 2:1 Дания, а Португалия спечели с 2:1 срещу Холандия.

На четвъртфиналите победителят в група “В” Германия се изправя срещу втория от група “А” Гърция, а вторият в група “В” Португалия играе с победителя от група “А” Чехия.

Германците имаха инициативата през първите 45 минути и заслужено поведоха с попадение на Подолски. В 19-ата минута след изпълнение на тъч Гомес овладя топката и я центрира по земя. Никой от датските защитници не успя да изчисти и Подолски с лекота опъна мрежата за 1:0. 5 минути по-късно Дания изравни. Бендтнер скочи най-високо след центриране от корнер, а Крьон-Дели продължи топката и простреля Нойер за 1:1.

През второто полувреме немците отново имаха превес, но Дания също можеше да отбележи. Още в 51-ата минута Якоб Поулсен стреля много опасно на сантиметри покрай десния страничен стълб на немската врата. В 71-ата минута Ники Зимлинг отправи далечен удар, Нойер не беше съсредоточен, но все пак спаси. В 80-ата минута Германия отбеляза за 2:1. След хубава контраатака влезлият като резерва Мирослав Клозе намери друг играч, появил се през втората част – Свен Бендер, който отблизо вкара за крайното 2:1.