Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Хърватия започна с убедителна победа участието си на Евро 2012. Тимът на Славен Билич се наложи с 3:1 над Ейре в мач от Група “С” и по този начин сложи край на серията на “детелините” от 14 мача без загуба под ръководството на Джовани Трапатони.

Марио Манджукич вкара два гола за “ватрените”. Нападателят на Волфсбург откри резултата още в третата минута, след като с глава засече центриране на Дарио Сърна, при което топката рикушира в ирландски защитник.

Четвърт час по-късно Шон Сейнт Леджър изравни за Ейре. Защитникът на английския Лестър беше точен с глава, след като на далечната греда засече центриране на Деймиън Дъф от фаул отляво.

Две минути преди почивката Никица Йелавич възстанови аванса на хърватите. След удар на Модрич последва разбъркване пред вратата на Ейре. Стивън Уорд не успя да избие добре, подари топката на нападателя на Евертън, който се разписа във вратата на Гивън.

Три минути след началото на второто полувреме Манджукич отново с глава прати топката в ирландската врата. Той засече центриране на Иван Перишич отляво. След удара му топката се удари в гредата и гърба на Шей Гивън, за да попадне във вратата.

Най-интересното от мача по минути – тук
Програма и класиране на Група “С” - тук

0:1 Марио Манджукич (3), 1:1 Шон Сейнт Леджър (19), 1:2 Никица Йелавич (43), 1:3 Марио Манджукич (48)

Ейре: 1.Шей Гивън, 4.Джон О
Шей, 2.Шон Сейнт Леджър, 5.Ричард Дън, 3.Стивън Уорд, 7.Ейдън Макгийди (52-20.Саймън Кокс), 6.Глен Уилън, 8.Кийт Андрюс, 11.Деймиън Дъф, 10.Роби Кийн (74-19.Шейн Лонг), 9.Кевин Дойл (52-14.Джонатан Уолтърс)

Хърватия: 1.Стипе Плетикоса, 11.Дарио Сърна, 5.Ведран Чорлука, 13.Гордън Шилденфелд, 2.Иван Стривич, 7.Иван Ракитич (90+2-16.Томислав Дуймович), 8.Огнен Вукоевич, 10.Лука Модрич, 20.Иван Перишич (89-22.Едуардо да Силва), 17.Марио Манджукич, 9.Никица Йелавич (71-19.Нико Кранчар)