Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Италия се класира на финал на европейско първенство за първи път от 12 години, след като победи Германия с 2:1 на полуфинал на Евро 2012 във Варшава. В герой за “скуадра адзура" се превърна лошото момче на италианския национален отбор Марио Балотели, който вкара два гола през първото полувреме. Йозил беше точен за Германия от дузпа в края на мача.

В първия четвърт час Германия имаше възможности за гол, като при една от тях Андреа Пирло от голлинията изчисти удар на Матс Хумелс при разбъркване в наказателното поле, дошло след грешка на Буфон.

21-годишният Балотели откри резултата в 20-ата минута, когато с глава засече центриране отляво на Антонио Касано, който успя да се освободи от двама защитници и да прати топката в наказателното поле.

В 36-ата минута Марио Балотели удвои аванса на Италия. Той се освободи от пазача си, настигна извеждащ пас на Монтоливо зад гърба на защитата и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Нойер.

След като “скуадра адзура” имаше предимство в играта през първото полувреме, Йоахим Льов направи две смени на почивката. Това доведе до германски натиск, но Италия имаше няколко добри положения за гол при контраатака – пропуснати от Балотели, Ди Натале и Маркизио. Германия успя да върне едно попадение, но това стана едва в добавеното време. Месут Йозил беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Балдзарети в наказателното поле.

В неделя (1 юли) Италия ще играе на финала на Евро 2012 срещу действащия европейски и световен шампион Испания. Двубоят ще бъде повторение на срещата им от Група “С”, когато двата тима завършиха 1:1 в Гданск. “Скуадра адзура” ще има възможност да вземе реванш от Испания за загубата си след дузпи на 1/4-финала на Евро 2008.

Най-интересното от мача по минути – ТУК
Програма на елиминационната фаза на Евро 2012 - ТУК

0:1 Марио Балотели (20), 0:2 Марио Балотели (36), 1:2 Месут Йозил (90+2-дузпа)

Германия: 1.Мануел Нойер, 5.Матс Хумелс, 14.Холгер Бадщубер, 16.Филип Лам, 20.Жером Боатенг (71-13.Томас Мюлер), 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Озил, 10.Лукас Подолски (46-21.Марко Ройс), 18.Тони Кроос, 23.Марио Гомес (46-11.Мирослав Клозе)

Италия: 1.Джанлуиджи Буфон, 3.Джорджо Киелини, 6.Федерико Балдзарети, 15.Андреа Бардзали, 19.Леонардо Бонучи, 8.Клаудио Маркизио, 16.Даниеле де Роси, 18.Рикардо Монтоливо (63-5.Тиаго Мота), 21.Андреа Пирло, 9.Марио Балотели (70-11.Антонио ди Натале), 10.Антонио Касано (57-22.Алесандро Диаманти)