Капитанът на Португалия Кристиано Роналдо посвети головете за победата срещу Холандия с 2:1 на сина си. Раждането на малкия Роналдо беше обявено на 3 юли 2010 година. Две години по-късно обаче Кристиано поздрави наследника си на 17 юни и обясни, че головете му срещу холандците съвпадат с рождения ден на сина му. След едно от попаденията Роналдо лапна палеца си и поздрави пред камерата двугодишния си син. Под фланелката футболистът показа специално послание: “Жуниор, татко те обича! Честито!“.

Роналдо беше избран за играч на мача, след като отбеляза и двете попадения. На четвъртфиналите Португалия се изправя срещу Чехия. “Много съм щастлив. Днес синът ми има рожден ден и посвещавам двата гола на него. Изпълнихме целта си - класиране за четвъртфиналите. Сега играем срещу чехите, ще бъде трудно, но ще видим какво ще стане", коментира Роналдо./БЛИЦ