Швеция победи с 2:1 Сърбия в контролен мач, игран пред малко повече от 20 000 зрители в Солна. Над всички в срещата беше нападателят на Милан Златан Ибрахимович, който вкара победното попадение за домакините.

Селекцията на Ерик Хамлен откри резултата в 23-ата минута чрез Ола Тойвонен. В 27-ата Невен Суботич да изравни, а в 51-ата Ибра се разписа от дузпа за крайното 2:1.

Това беше четвърта поредна победа за Швеция в контролите преди старта на Евро 2012. На 11 юни "Тре кронур" започва с двубой срещу домакина Украйна, а другите тимове в Група "D" са фаворитите Англия и Франция.

Съставът на Швеция: Андреас Исаксон, Олоф Мелберг, Мартин Олсон, Андреас Гранквист, Микаел Лустиг, Ким Шелстрьом, Андерс Свенсон, Расмус Елм, Ола Тойвонен, Себастиан Ларсон, Златан Ибрахимович (Тобиас Хисен, Йохан Виланд, Йонас Олсон, Понтус Вернблоом, Кристиан Вилхелмсон, Самуел Холмен)