Европейската футболна централа УЕФА направи тест на таблото на стадион "Арена Гданск" за мача между Испания и Хърватия, който стартира в 21:45 часа. Любопитното е, че резултатът, който се получи от теста беше... 2:2. Точно този завършек на двубоя изхвърля Италия от Евро 2012 и класира напред Испания и Хърватия.

От УЕФА тестваха телевизионната система и изписаха скандалния резултат. На таблото беше показана статистика, обхващаща голмайстори, картони и пр. Електронното табло показа, че Марио Манджукич ще открие резултата в 6-ата минута, а в следващата атака Фернандо Торес изравнява. През второто полувреме Никица Йелавич (51) и Андрес Иниеста (52) ще оформят крайното 2:2.

Още една любопитна подробност – голмайсторът Фернандо Торес ще бъде изгонен в 45-ата минута.