Селекционерът на Холандия Берт ван Марвайк критикува част от футболистите след загубата от Германия с 1:2 в мач от група “В”.

“През първите 20 минути играхме добре, имахме добри възможности. Първият гол на Германия падна от нищото. Те са добър отбор, но ние се надявахме на равенство или победа. Ван Перси и Хунтелаар играха добре, но Афелай и Робен не направиха нищо. Просто сме много уморени, това е. Взаимодеиствието между полузащитниците и отбраната също не беше на ниво. В края на мача опитахме да променим нещо, но беше късно.

Срамно е да отпаднем толкова рано, но ще се борим. Аз вярвам, момчетата - също. Трябва задължително да победим Португалия и то с два гола разлика в последния мач, за да мислим за продължаване напред”, заяви Берт ван Марвайк./БЛИЦ