Русия успя да излъже Англия, за да запази традицията им да не започват с победа на еврофинали и направи 1:1. Братушките откраднаха равенството с гол в продължението, след като Ерик Дайър бе извел албионци напред 17 минути преди края. Василий Березутски, в добавеното време, донесе ценната точка за "Сборная".

Англичаните започнаха двубоя ударно и веднага натикаха противника в неговото наказателно поле.

Инициативата бе за „Трите лъва“, но „Сборная“ демонстрира страхотна игра в защита и устоя на устрема им.  През първото полувреме руснаците изцяло бяха приели играта в опасна близост до вратата си, но тактиката им издържа и умориха съперника.

Руснаците не промениха коренно стила си на игра през втората част, но използваха всеки възможен момент да притесняват защитата на противниците си.

Великолепна възможност за Англия имаше в 71-ата минута, когато Уейн Рууни и Адам Лалана последователно нацелиха гредите. Вратарят на руснаците – Игор Акинфеев, обаче бе брилянтен, а при удара на Лалана бе свирена засада.

В 73-ата минута обаче руската отбрана бе пробита. Ерик Дайър изпълни страхотен пряк свободен удар и направи безпомощен вратаря на противника.

Руснаците все пак стигнаха до равенство, след като попариха англичаните с гол в продължението на мача. Попадението бе записано на името на Василий Березутски .

АНГЛИЯ - РУСИЯ 1:1
1:0 Дайър (73'), 1:1 Березутски (90+2)

Стартови състави:

Англия: 1. Джо Харт,3.Дани Роуз, 5.Гари Кейхил jalt.jpg, 6.Крис Смолинг, 2.Кайл Уокър, 8.Адам Лалана, 17.Ерик Дайър , 7.Рахийм Стърлинг (87smqna.jpgСтърлинг), 20.Деле Али, 9.Хари Кейн, 10.Уейн Рууни (78smqna.jpgУилшър)
Резерви: 23.Том Хийтън, 13.Фрейзър Форстър, 21.Райън Бъртранд, 16.Джон Стоунс, 12.Натениъл Клайн, 18.Джак Уилшър, 4.Джеймс Милнър, 14.Джордан Хендерсън, 19.Рос Баркли, 11.Джейми Варди, 15.Даниел Стъридж, 22.Маркъс Рашфорд
Селекционер: Рой Ходжсън

Русия: 1.Игор Акинфеев, 21.Георги Шенников jalt.jpg, 5.Роман Нойщедтер (80smqna.jpgГлушаков), 4.Сергей Игнашевич, 3.Игор Смолников, 14.Василий Березуцки , 13Александър Головин (77smqna.jpgГоловин), 17.Олег Шатов, 22.Артьом Дзюба, 9.Александър Кокорин, 10.Фьодор Смолов (85smqna.jpgМамаев)
Резерви: 12.Юри Лодигин, 16.Гилерме Маринато, 6.Алексей Березуцки, 23.Дмитрий Комбаров, 2.Роман Шишкин, 15.Роман Широков, 8.Денис Глушаков, 11.Павел Мамаев, 19.Александър Самедов, 18.Олег Иванов, 20.Дмитри Торбински, 7.Артур Юсупов
Селекционер: Леонид Слуцки