Звездата на Полша Роберт Левандовски се размина с рекорд на европейските финали, след като отбеляза откриващото попадение за своя отбор срещу Португалия в четвъртфинал на Евро 2016. С гола си в 100-ата секунда на мача, той записа второто най-бързо реализирано попадение на европейски първенства.

Призът държи руснакът Дмитри Кириченко, който е точен в 67-ата секунда при победата над Гърция с 2:1 в груповата фаза на Евро 2004 в Португалия..

Левандовски изпревари Роби Брейди, който вкара от дузпа за Ирландия срещу Франция в 1:59 минута на осминафиналите на Евро 2016.

Под номер 8 пък е записано попадението на Христо Стоичков, който бележи в 2:27 минута за България при победата над Румъния с 1:0 на Евро 1996.