Попълнете търсена ключова дума или фраза

Белгия детронира Португалия с красив гол и ще играе с Италия ВИДЕО

"Червените дяволи" надвиха "мореплавателите" в Севиля и се класираха за 1/4-финалите на Евро 2020

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 10

ЕВРО 2020 ЕЛИМИНАЦИОННА ФАЗА  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Белгия детронира европейския шампион Португалия след 1:0 на стадион "Ла Картуха" в испанския град Севиля и се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, където ще се изправи срещу Италия. "Скуадра Адзура" елиминира драматично Австрия с 2:1 след продължения на "Уембли". Торган Азар (42) реализира красив гол още през първата част и той остана единствен в този 1/8-финален сблъсък, а малко след почивката Кевин Де Бройне бе заменен принудително заради травма. В 83-ата минута "мореплавателите" можеха да изравнят, но след удар на Рафаел Герейро топката се удари в гредата.

Срещата започна с положение за португалците още в 6-ата минута, когато те организираха бърза контраатака и Диого Жота получи топката на изгодна позиция, но шутира покрай вратата. Белгийците отвърнаха четири минути по-късно, когато Еден Азат комбинира с Ромелу Лукаку и от дъгата пред наказателното поле не намери целта, пращайки топката над вратата.

В 25-ата минута Кристиано Роналдо шутира силно от пряк свободен удар пред наказателното поле и Куртоа спаси, а при добавката си с глава Диого Жота не намери очертанията на вратата. Две минути след това и Палиня опита късмета си с удар от далечно разстояние, но топката премина високо над вратата. В 36-ата минута Ромелу Лукаку нахлу опасно в половината на съперника, но защитник пресече завършващия му пас, а секунди по-късно Тома Мюние отправи техничен удар от далечна дистанция и топката премина малко над напречната греда.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 42-ата минута Белгия поведе с първия си точен удар в мача, след като Торган Азар получи топката малко пред границата на наказателното поле и с фамозен шут я прати неспасяемо в мрежата на Руй Патрисио за 1:0. Вратарят на "мореплавателите" не успя да реагира на траекторията, която описа топката след удара.

Скоро след почивката Кевин Де Бройне получи травма и бе заменен с Дрийс Мертен едва 2 минути и 40 секунди след началото на втората част. В 57-ата минута Диого Жота получи топката на изгодна позиция в наказателното поле и имаше шанс да изравни, но прати топката над вратата. Четири минути по-късно влезлият като резерва Жоао Феликс отправи слаб удар с глава и Тибо Куртоа хвана топката. Белгийците отвърнаха с неточен удар на Лукаку над вратата.

В 74-ата минута Кристиано Роналдо шутира от пряк свободен удар фронтално срещу вратата право в стената. Три минути след това напрежението на терена ескалира, след като Пепе фаулира грубо Торган Азар и получи само жълт картон, но си навлече гнева на противниковите играчи.

"Мореплавателите" натиснаха в края и можеха да изравнят в 82-ата минута, когато обаче Тибо Куртоа боксира топката след удар с глава на Рубен Диаш. Секунди по-късно белгийските защитници не изчистиха добре топката и Рафаел Герейро отправи удар, но топката се удари в страничната греда. В 88-ата минута Куртоа се намеси решително при центриране и не позволи на Андре Силва да стигне пръв до топката. До края на мача финалният щурм на португалците не даде резултат и Белгия продължава напред към 1/4-финалите на турнира.

БЕЛГИЯ – ПОРТУГАЛИЯ 1:0
1:0 Торган Азар (42)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
6 - Диого Жота получи топката на границата на наказателното поле, напредна и шутира покрай вратата
10 - Еден Азар комбинира с Ромелу Лукаку, но ударът му впоследствие не бе точен и премина над вратата
16 - Витсел и Моутиньо се сблъскаха пред наказателното поле на "дяволите", но без последстия за двамата
20 - Кристиано Роналдо изпадна в положение на засада
22 - Неточен удар на Ренато Санчес от дистанция
25 - Кристиано Роналдо шутира силно от пряк свободен удар пред наказателното поле и Куртоа спаси, а при добавката си с глава Диого Жота не намери очертанията на вратата
27 - Палиня опита късмета си с удар от далечно разстояние, но топката премина високо над вратата
36 - Ромелу Лукаку нахлу опасно в половината на съперника, но защитник пресече завършващия му пас
37 - Тома Мюние шутира опасно от дистанция и топката премина малко над вратата
42 - ГОООЛ за Белгия! Торган Азар получи топката малко пред границата на наказателното поле и с фамозен шут я прати неспасяемо в мрежата на Руй Патрисио за 1:0
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Диого Жота получи топката на изгодна позиция в наказателното поле и имаше шанс да изравни, но прати топката над вратата
61 - Резервата Жоао Феликс игра с глава след центриране отляво, а Тибо Куртоа хвана топката след слабия удар
63 - Ромелу Лукаку получи топката над границата на наказателното поле и шутира над вратата
68 - Неточен удар на Ренато Санчес от далечна дистанция
74 - Кристиано Роналдо шутира от пряк свободен удар фронтално срещу вратата право в стената
77 - Пепе избухна и повали Торган Азар на терена, което за малко не предизвика по-сериозно сблъсъци между футболистите на двата тима, а в крайна сметка португалецът получи само жълт картон
80 - Бруно Фернандеш центрира в наказателното поле и резервата Андре Силва отправи удар с глава над вратата
82 - След центриране от корнер Рубен Диаш отправи точен удар с глава, но право в обсега на Куртоа, който боксира топката, а секунди след това Жоао Феликс шутира над вратата
83 - ГРЕДА за Португалия! Белгийските защитници не изчистиха добре топката и Рафаел Герейро можеше да изравни, но топката се удари в страничната греда
84 - Ромелу Лукаку шутира от пряк свободен удар над напречната греда
88 - Куртоа се намеси решително при центриране и не позволи на Андре Силва да стигне пръв до топката
90+2 - Бруно Фернандеш опита удар от далечна дистанция и не намери целта
90+4 - Жоао Феликс шутира неточно покрай вратата
90+5 - Край на мача! Белгия детронира Португалия след 1:0 и е на 1/4-финал срещу Италия

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 2. Тоби Алдервейрелд , 5. Ян Вертонген, 3. Томас Вермаелен , 15. Тома Мюние, 8. Юри Тилеманс, 6. Аксел Витсел, 16. Торган Азар (90+5 19. Леандер Дендонкер), 7. Кевин де Бройне (48 14. Дрийс Мертенс), 10. Еден Азар (87 11. Яник-Ферейра Караско), 9. Ромелу Лукаку
Резерви: 12. Симон Миньоле, 13. Матс Селс, 4. Дедрик Боята, 11. Яник-Ферейра Караско, 14. Дрийс Мертенс, 18. Джейсън Денайер, 19. Леандер Дендонкер, 20. Кристиан Бентеке, 23. Мичи Батшуаи, 24. Леандро Тросар, 25. Жереми Доку, 26. Денис Прат
Селекционер: Роберто Мартинес (Испания)

Португалия: 1. Руй Патрисио, 20. Диого Далот , 4. Рубен Диаш, 3. Пепе , 5. Рафаел Герейро, 8. Жоао Моутиньо (55 23. Жоао Феликс), 26. Жоао Палиня (78 13. Данило Перейра), 16. Ренато Санчес (78 24. Серджио Оливейра), 10. Бернардо Силва (55 11. Бруно Фернандеш), 21. Диого Жота (70 9. Андре Силва), 7. Кристиано Роналдо
Резерви: 12. Антони Лопес, 22. Руй Силва, 2. Нелсон Семедо, 6. Жозе Фонте, 9. Андре Силва, 11. Бруно Фернандеш, 13. Данило Перейра, 18. Рубен Невеш, 19. Педро Гонсалвеш, 23. Жоао Феликс, 24. Серджио Оливейра, 25. Нуно Мендеш
Селекционер: Фернандо Сантош

Стадион: „Ла Картуха“, Севиля (Испания)
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия