ГРУПА „В“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Белгия срази Финландия с 2:0 в Санкт Петербург и финишира на първата позиция в група "B" на Евро 2020. "Червените дяволи" завършиха с пълен актив от 9 точки, а финландците останаха трети с 3 и ще чакат развитието в другите групи, защото четирите най-добри трети отбора също продължават на 1/8-финалите. В другата среща Дания разби Русия с 4:1 и приключи на второто място с 3 точки, класирайки за следващата фаза на турнира.

В 65-ата минута гол на Лукаку не бе зачетен заради тънка засада след намесата на ВАР. "Червените дяволи" поведоха в 74-ата минута след автогол на Лукаш Храдецки, а Ромелу Лукаку (81) оформи крайния резултат.

Мачът започна динамично и през първата част белгийците доминираха. Едва в 16-ата минута Ромелу Лукаку изскочи зад защитата и стреля по земя покрай вратата, но бе отсъдена и засада. В 22-ата минута Де Бройне създаде напрежение с мощно включване в наказателното поле, но опитът му да центрира от аутлинията бе спрян от защитник. Минута по-късно дойде и първият точен удар в мача, но Аксел Витсел не затрудни особено вратаря Храдецки.

В 32-ата минута Витсел бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му от движение бе твърде неточен. Две минути по-късно и Леандро Тросар опита изстрел от дистанция, пращайки топката над вратата. В 38-ата минута Де Бройне прати прекрасен пас за Лукаку в наказателното поле и нападателят стреля отблизо с глава, но Храдецки отрази удара. Четири минути след това Доку финтира защитник отляво и пробва диагонален изстрел по земя, но отново Храдецки бе на мястото си. Малко преди края на полувремето Едер Азар опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията не посочи бялата точка.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката в 62-ата минута Глен Камара стреля от границата на наказателното поле, но Куртоа без проблем улови. Минута след това Еден Азар стреля от близка дистанция, но в Храдецки. В 65-ата минута Ромелу Лукаку получи перфектен пас от Кевин де Бройне и прати топката зад гърба на Храдецки, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради милиметри засада.

В 74-ата минута Белгия все пак поведе, след като при центриране от корнер Вермаелен стреля с глава, топката се отби в страничния стълб, а при опита си да се намеси Храдецски я добута във вратата си и си вкара автогол. В 81-ата минута Лукаку реализира третия си гол на Евро 2020, след като получи пас от Де Бройне, завъртя се добре и прати топката в мрежата на Храдецки. До края на срещата нямаше други попадения и Белгия спечели групата си след три поредни успеха.

ФИНЛАНДИЯ - БЕЛГИЯ 0:2
0:1 Лукаш Храдецки (74-автогол), 0:2 Ромелу Лукаку (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4 - Лукаку се опита да пробие сам през финландската защита, но бе спрян
16 - Ромелу Лукаку шутира и топката премина покрай вратата, но е отсъдена и засада
22 - Де Бройне създаде напрежение пред вратата на съперника с мощно включване в наказателното поле, но опитът му да центрира от аутлинията бе спрян от защитник
23 - Аксел Витсел отправи първия точен удар в мача, но не затрудни вратаря Храдецки
32 - Витсел бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му от движение бе твърде неточен
34 - Леандро Тросар опита изстрел от дистанция, пращайки топката над вратата.
38 - Де Бройне прати прекрасен пас за Лукаку в наказателното поле и нападателят стреля отблизо с глава, но Храдецки отрази удара
42 - Доку финтира защитник отляво и пробва диагонален изстрел по земя, но отново Храдецки бе на мястото си
44 - Едер Азар опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията не посочи бялата точка
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Два поредни удара на Теему Пуки са блокирани
51 - Шут на Денайер от дистанция минава покрай вратата
54 - Азар проби опасно в наказателното поле, но мерникът му изневери
62 - Глен Камара стреля от границата на наказателното поле, но Куртоа без проблем улови
65 - Кевин де Бройне изведе чудесно Ромелу Лукаку, който вкара топката в мрежата, но след преглеждане на ситуацията с ВАР голът му не бе зачетен заради тънка засада
74 - АВТОГОЛ на Финландия! След центриране от корнер Вермаелен отправи удар с глава, топката се отби в страничния стълб, а при опита си да се намеси Лукаш Храдецски я добута във вратата си и си вкара автогол
81 - ГОООЛ за Белгия! Ромелу Лукаку получи пас от Де Бройне, завъртя се добре и прати топката в мрежата на Храдецки за 0:2, записвайки третия си гол на турнира
90+3 - Край на мача! Белгия срази Финландия с 2:0 и спечели група "B" след три победи за 9 точки

Финландия: 1. Лукаш Храдецки ,  2. Паулус Араджури, 3. Даниел О‘Шаугнеси, 4. Йона Тойвио, 6. Глен Камара, 8. Робин Лод (90+1 26. Маркус Форс), 10. Теему Пуки (90+1 9. Фредрик Йенсен), 14. Тим Спарв -к (59 11. Расмус Шулер), 18. Йере Уронен (70 17. Николай Алхо), 20. Йоел Поянпало (70 19. Джони Кауко), 22. Юка Райтала
Резерви: 12. Йес Йоронен, 23. Анси Якола, 5. Лео Вайсанен, 7. Роберт Тейлър, 9. Фредрик Йенсен, 11. Расмус Шулер, 13. Пири Сойри, 17. Николай Алхо, 19. Джони Кауко, 24. Они Валакари, 25. Роберт Иванов, 26. Маркус Форс
Селекционер: Марку Канерва

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 3. Томас Вермаелен, 4. Дедрик Боята, 6. Аксел Витсел, 7. Кевин де Бройне (90+1 17. Ханс Ванакен), 9. Ромелу Лукаку (84 20. Кристиан Бентеке), 10. Еден Азар -к, 18. Джейсън Денайер, 22. Насер Шадли, 24. Леандро Тросар (75 15. Тома Мюние), 25. Жереми Доку (76 23. Мичи Батшуай)
Резерви: 12. Симон Миньоле, 13. Матс Селс, 5. Ян Вертонген, 8. Юри Тиелеманс, 11. Яник-Ферейра Караско, 14. Дрис Мертенс, 15. Тома Мюние, 17. Ханс Ванакен, 19. Леандер Дендонкер, 20. Кристиан Бентеке, 23. Мичи Батшуай, 26. Денис Прат
Селекционер: Роберто Мартинес

Стадион: "Крестовски", Санкт Петербург (Русия)
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия