ГРУПА „В“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Русия победи с 1:0 Финландия в мач от група "B" на Евро 2020, записвайки първи успех на форума. В герой за "Сборная" се превърна Алексей Миранчук, който в добавеното време на първата част вкара единственото попадение в срещата.

Двубоят се игра в Санкт Петербург, където на старта руснаците паднаха с 0:3 от Белгия.

След успеха днес тимът на Станислав Черчесов се изравни с Финландия по точки в група "В" (по 3), но измести скандинавците от втората позиция заради победата в директния сблъсък. Дания и Белгия пък се срещат в следващия мач от групата - утре (17 юни) от 19:00 часа в Копенхаген.

Още в третата минута финландците шокираха Русия, след като Йоел Поянпало засече с глава центриране на Юка Райтала. След намесата на ВАР това попадение обаче бе отменено заради засада на нападателя, който преди няколко дни вкара и победното попадение срещу Дания.

Руснаците пропуснаха първата добра възможност за тях в десетата минута. Миранчук запази добре топката с гръб към вратата, след което намери Оздоев отдясно. Пред него бе опразнената половина на вратата, но играчът на Зенит стреля встрани. В 13-тата минута удар на Дзюба срещна гредата, но дори топката да бе попаднала във вратата, попадението щеше да бъде отменено, защото имаше засада.

В 25-ата минута Станислав Черчесов трябваше да направи във втори пореден мач принудителна смяна, след като Марио Фернандес получи контузия и бе заменен от Караваев.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Сборная" владееше топката много повече и имаше териториално превъзходство, но в атаките на Русия нямаше нищо изненадващо и финландците лесно се справяха с тях. Дзюба имаше две половинчати възможности, но от тях не излезе нищо.

Русия нанесе своя удар в добавеното време на първата част. Миранчук, който бе най-добрият играч на „Сборная“ през това първо полувреме, направи двойно с Дзюба, след което, въпреки че изглеждаше, че няма никакво пространство, задържа топката между няколко бранители и стреля много технично в далечния ъгъл.

В 49-ата минута Теему Пуки отправи добър изстрел но Дивеев в последния момент успя да му попречи. Малко след това Головин шутира от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Финландците се активираха в предни позиции, а Русия при играта и започна да изчаква възможности за контраатака. В 53-тата минута Сафонов спаси нов удар на Пуки.

В 66-ата минута Русия бе много близо до втори гол. Миранчук намери Жамелетдинов, който стреля много допре към оголения далечен ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани от целта. Няколко минути след това Храдецки спаси финландците от втори гол, след като с една ръка успя да избие много точен удар на Кузяер.

В добавеното време Жамелетдинов направи нов пропуск и срещата приключи 1:0.

Победата е 15-та за Русия в 21 мача с Финландия до момента.

ФИНЛАНДИЯ - РУСИЯ 0:1
0:1 Алексей Миранчук (45+2)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
3  ГОЛ! Финландия поведе с попадение с глава на Йоел Поянпало, който с летящ плонж засече центрираната топка, изпращайки я в мрежата на Матвей Сафонов.
4
 ОТМЕНЕН ГОЛ! ВАР промени решението на съдията. Оказа се, че Поянпало е в засада.
11 Уникален пропуск на Магомед Оздоев, който получи подаване вдясно в наказателното поле на Финландия, беше оставен непокрит, но стреля над напречната греда, вместо да отбележи.
13  ГРЕДА! Артьом Дзюба нацели дясната греда на вратата на Финландия, но и да беше вкарал нямаше да зачетат попадението заради засада.
25  Maрио Фернандес от руския състав е изнесен на носилка, в игра се появи Вячеслав Караваев.
45 - Добавеното време е 6 минути.
45+2  ГОЛ! Алексей Миранчук даде преднина на Русия. Артьом Дзюба комбинира отлично с Миранчук, който майсторски прати топката в далечния ъгъл на протегналия се максимално Лукаш Храдецки.
45+6 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Изстрел на Теему Пуки е отразен от Сафонов.
66  Шанс за Русия. Резервата Рифат Жемалетдинов стреля по земя, топката летеше към долния ляв ъгъл на вратата на съперника, но Лукаш Храдецки спаси с вещина.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  Рифат Жемалетдинов пропусна от изгодна позиция, пращайки топката над напречната греда на вратата.
90+6 - Край на мача. Русия победи Финландия с 1:0.

Finland national football team - Wikipedia
ФИНЛАНДИЯ1.Лукаш Храдецки, 22.Юка Райтала (75  13.Пири Сойри), 4.Йона Тойвио (85  9.Фредрик Йенсен), 2.Паулус Аражури (к), 3.Даниел О`Шонеси , 18.Йере Уронен, 11.Расмус Шулер (67  19.Джони Кауко), 6.Глен Камара , 8.Робин Лод, 10.Теему Пуки (75  21.Ласи Лапалайнен), 20.Йоел Поянпало
Резерви: 12.Йесе Йоронен, 23.Анси Якола, 5.Лео Вайсанен, 9.Фредрик Йенсен, 13.Пири Сойри, 14.Тим Спарв, 17.Николай Алхо, 19.Джони Кауко, 21.Ласи Лапалайнен, 24.Они Валакари, 25.Роберт Иванов, 26.Маркус Форс
Треньор: Марку Канерва

Russian Football Union - Wikipedia
РУСИЯ16.Матвей Сафонов, 2.Марио Фернандес (25  4.Вячеслав Караваев), 3.Игор Дивеев, 14.Георги Джикия , 23.Далер Кузяев, 11.Роман Зобнин, 8.Дмитри Баринов , 7.Магомед Оздоев (61  19.Рифат Жемалетдинов), 15.Алексей Миранчук  (85  26.Максим Мухин), 22.Артьом Дзюба (к) (85  9.Александър Соболев), 17.Александър Головин
Резерви: 1.Антон Шунин, 12.Юри Дюпин, 4.Вячеслав Караваев, 5.Андрей Семенов, 6.Денис Черишев, 9.Александър Соболев, 10.Антон Заболотни, 19.Рифат Жемалетдинов, 21.Данил Фомин, 24.Роман Евгениев, 25.Денис Макаров, 26.Максим Мухин
Треньор: Станислав Черчесов

Съдия: Дани Макели (Нидерландия)
Стадион: Крестовски (Санкт Петербург)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ