Нидерландия разби у дома Грузия с 3:0 в Енсхеде при последната си контрола преди Европейското първенство от 11 юни до 11 юли.

Головете за „лалетата“ вкараха Мемфис Депай (10-дузпа), Воут Вегхорст (55) и Райън Гравенберх (76). Така те заличиха неприятните впечатления след равенството 2:2 срещу Шотландия в предната си проверка, част от подготовката им за Евро 2020.

В 86-тата минута Грузия пропусна своя шанс да вкара почетен гол. Ударът на Джаба Джигаури от границата на наказателното поле изненада вратаря Мартен Стекеленбург, но топката се удари в напречната греда.

"Оранжевите" са в група "C" заедно с тимовете на Украйна, Австрия и Северна Македония. Първият им мач е срещу украинците на 13 юни в Амстердам.

В други контроли преди Евро 2020 Австрия и Словакия завършиха 0:0, а Шотландия спечели с 1:0 при визитата си на Люксембург.