Англия надви трудно Румъния с 1:0 на стадион "Ривърсайд" в Мидълзбро и записа първа победа над този съперник от 51 години насам. Маркъс Рашфорд (68-дузпа) вкара гола за "трите лъва" в последната им контрола преди Евро 2020 от 11 юни до 11 юли. Те стартират участието си на шампионата следващата неделя срещу Хърватия на "Уембли", а другите два тима в група "D" са Чехия и Шотландия.

Джордан Хендерсън пропусна още един 11-метров наказателен удар, а на три пъти гредите спираха "трите лъва" след удари на Калвърт-Люин, Санчо и Белингам. Това бе шести пореден успех за англичаните в официални срещи, след като шреди няколко дни победиха със същия резултат Австрия в другата си контрола преди Евро 2020.

Селекционерът на домакините Гарет Саутгейт направи цели девет промени в сравнение с контролата с Австрия, която англичаните спечелиха с 1:0. Единствените играчи, които запазват местата си, са Тарън Мингс и Джак Грийлиш. Сам Джонстън, Бен Годфри и Бен Уайт дебютират за "трите лъва". Хари Магуайър не е групата, но Джордан Хендерсън е сред резервите. Маркъс Рашфорд изведе отбора с капитанската лента.

Гостите първи стигнаха до опасно положение в 10-ата минута, когато Годфрий изпусна Кикалдау и Камора, след което топката попадна в Марин, чийто лек удар бе спасен от Джонстън. Минута по-късно Филипс даде страхотен пас за Джейдън Санчо, който елиминира Неделсеару и шутира, но топката премина покрай вратата. Малко след това отново звездата на Борусия (Дортмунд) отправи неточен удар.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 24-ата „трите лъва” имаха претенции за дузпа, след като Иван бе елиминиран от Рафшрод, но Кирикеш спря звездата на Манчестър Юнайтед. Реферът обаче не посочи бялата точка. След половин час игра вратарят на Уест Бромич Сам Джонстън направи спасяване след удар на Станчу от дистанция. Две минути след това Уърд-Праус центрира в наказателното поле на румънците, а топката стигна до Калвърт-Люин, след чийто удар с глава топката срещна напречната греда. В 38-ата минута Санчо спринтира отляво навътре към наказателното поле на румънците и шутира по диагоанала, но топката отново срещна напречната греда. Румънците организираха редки контраатаки, а при една от тях минута преди почивката Сам Джонстън трябваше да се намесва, спасявайки удар на Иван.

Играчите на Гарет Саутхгейт натиснаха сериозно след почивката и в 47-ата минута Ница трябваше да отрази удар на Бен Годфрий. В 62-ата минута капитанът за домакините в тази среща Маркъс Рашфорд проби отляво и стигна до наказателното поле на румънците, но отправи неточен удар. Пет минути след това резервата за гостите Капуша фаулира Джак Грийлиш в наказателното поле и се стигна до дузпа, която Маркъс Рашфорд реализира за 1:0.

В 74-тата минута Сам Джонстън спаси Англия от изравнително попадение, след като успа да парира силен удар на Андрей Иван от близка дистанция. Четири минути след това Влад Кирикеш избута Калвърт-Люин в наказателното поле и "трите лъва" получиха втора дузпа. Зад топката този път застана Джордан Хендерсън, който шутира в десния ъгъл на Ница, но стражът на румънците спаси. В 83-ата минута за трети път гредата спаси румънците. Този път след удар на Джин Белингам. До края на мача нямаше други попадения.

АНГЛИЯ - РУМЪНИЯ 1:0
1:0 Маркъс Рашфорд (68-дузпа)

Англия:  Джонстън, Годфри, Уайт, Мингс, Шоу (75 - Трипиър), Филипс (46 - Хендерсън), Уорд-Праус (65 - Райс), Грийлиш, Санчо (65 - Белингам), Калвърт-Люин (82 - Уоткинс), Рашфорд (75 - Лингард)

Румъния: Ница, Сореску (66 - Капуша), Неделчеару (84 - Рус), Кирикеш, Камара, Чикалдау (80 - Будеску), Марин, Станчиу, Паун (80 - Балуца), Алибек (66 - Хаджи), Иван