Карло Анчелоти дебютира с победа начело на Байерн. Баварците се наложиха с 4:3 в контролна среща над петодивизионния Липщад. Двубоят между двата тима беше организиран в чест на предстоящия юбилей на Карл-Хайнц Румениге, който на 25 септември ще навърши 60 години. Румениге е роден в Липщад и започва кариерата си в местния клуб, а 19-годишен преминава в Байерн.

Джулиан Грийн даде аванс на баварците още в 9-ата минута, а Ариен Робен удвои в 16-ата. Рибери покачи на 3:0 в 33-ата. Йосвиг си вкара автогол в самото начало на второто полувреме. Румп, Паренсен и Майела се разписаха за домакините в оставащите минути до края на мача.

Байерн: Свен Улрайх (46-Том Щарке), Рафиня (64-Тимоти Тилман), Феликс Гьотце (81-Адриан Файн), Хави Мартинес (46-Томас Ишерууд), Хуан Бернат (64-Марко Фридъл), Филип Лам (61-Матиас Щингъл), Шаби Алонсо (61-Меритан Шабани), Фабиан Бенко (61-Никлас Тарнат), Ариен Робен (36-Марио Църнички), Джулиан Грийн (81-Даниел Хеглер), Франк Рибери (46-Мануел Винценхаймер)