Байер (Леверкузен) спечели с 4:2 при гостуването си на Фрайбург в среща от шестия кръг на германската Бундеслига и продължава да е без загуба в шампионата този сезон, записвайки трета поредна победа.

Домакините стартираха отлично Хьолер (3) им даде аванс. След попадението Фрайбург се върна да пази преднината си и предостави инициативата на "аспирините". В 22-ата минута ситуацията можеше да се влоши още повече за гостите, след като Свен Бендер получи червен картон, но след разглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе сменен на жълт.

Малко по-късно Леверкузен изравни, след като Аларио (29, 42) се възползва от грешка на Хьофлер и вкара за 1:1, а малко преди почивката даде и преднина на Байер.

След почивката "аспирините" се дръпнаха, като разчитаха на контраатаки. При една от тях Амири (64) увеличи преднината им. Влезлият като резерва Петерсен (72) намали, но за кратко, тъй като Йонатан Та (76) отбеляза четвърто попадение за гостите и подсигури успеха им.

С победата си Байер (Леверкузен) събра 12 точки на четвъртата позиция. Фрайбург е 13-и с 6 точки.