Вердер загуби у дома от Аугсбург с 1:2 в среща от втория кръг на германската Бундеслига и остана на дъното във временното класиране.

„Бременските музиканти” поведоха в последните секунди на първата част, когато американският нападател Арон Йохансон (45+2-дузпа) бе точен от бялата точка.

След почивката швабите от Бавария бързо изравниха чрез Джефри Гувелеув (52), възползвал се от асистенция на Байер.

Гръцкият защитник Константинос Стафилидис (73) пък направи пълен обрат и донесе трите точки за Аугсбург, който записа първа победа за сезона.

Швабите имат 3 точки в актива си, а Вердер остава последен без спечелени точки и с най-лоша голова разлика, след като в първия кръг отстъпи катастрофално с 0:6 при визитата си на шампиона Байерн.