Шампионът и лидер Байерн се провали у дома и завърши 1:1 с третия Байер (Леверкузен) в мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Никлас Зюле (18) изведе баварците напред в резултата, но в 36-ата минута звездата им Томас Мюлер си вкара автогол за 1:1.

До края на мача нито домакините, нито „аспирините“ не успяха да намерят верния път към гола.

След равенството Байерн остава на върха с 59 точки и 9 повече от втория Борусия (Дортмунд), а Байер (Леверкузен) е трети с 45 точки.

Четвъртият РазенБалшпорт Лайпциг се издъни на свой терен и направи 1:1 с Фрайбург. Ермедин Демирович (38) даде аванс на гостите, а едва в края Анхелиньо (90) спаси „червените бикове“ от загуба. Така те останаха четвърти с 41 точки, колкото има и Фрайбург.

В другите срещи от съботния следобед Волфсбург излъга гостуващия Унион (Берлин) с 1:0, Айнтрахт (Франкфурт) спечели убедително с 4:1 при визитата си на Херта в Берлин, а Бохум надви Гройтер Фюрт с 2:1 на свой терен.