Айнтрахт Франкфурт направи пълен обрат и победи с 3:1 Хофенхайм в мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига и се бетонира на шестото място в генералното класиране.

Джон Антъни Бруукс даде преднина на Хофенхайм още в началото на мача, а Робин Кох изравни след половин час игра. Жуниор Дина Ебимбе пък се разписа в 50-ата минута, а четвърт час по-късно Марио Гьотце отбеляза последното попадение за 3:1 в полза на Франкфурт.

Хофенхайм игра цели 56 минути с човек по-малко, след като авторът на гола Бруукс бе изгонен в 22-та. Гостите довършиха последните 12 минути с девет души, като червен картон получи Йозан Кабак.

След успеха си тимът от Франкфурт е с 40 точки и има шест по-малко от РБ Лайпциг, както и седем повече от днешния си съперник Хофенхайм, заемащ седмото място.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!