Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия след победа с 5:3 над РБ Лайпциг като гост на "Ред Бул Арена" в мач между шампиона и носителя на купата на страната. Така баварците започнаха ерата след Роберт Левандовски с трофей.

Футболистите на Юлиан Нагелсман сами си направиха двубоя труден, защото водеха с 3:0, а впоследствие и с 4:1, но странно защо намалиха темпото и позволиха на домакините да помечтаят за чудо.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Байерн реши всичко още през първата част, в която точни във вратата на РБ Лайпциг бяха Джамал Мусиала в 14-ата минута, новата звезда Садио Мане в 31-ата и Бенжамен Павар в 45-ата.

При 1:0 за Байерн Кристофър Нкунку от домакините изпрати топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението не беше зачетено заради засада при паса към французина.

След почивката баварците допуснаха три гола и само благодарение на Серж Гнабри, който се разписа в 66-ата минута, водеха с 4:3 до 98-ата минута и се бранеха от атаките на домакините. Чак тогава Лерой Сане подпечата победата с гол за 5:3.

За РБ Лайпциг пък се разписаха Марсел Халстенберг в 59-ата минута, Кристофър Нкунку в 72-ата от дузпа и Дани Олмо в 89-ата.

За Байерн това е спечелена десета Суперкупа на Германия.

РБ Лайпциг - Байерн 3:5
0:1 Джамал Мусиала (14), 0:2 Садио Мане (31), 0:3 Бенжамен Павар (45), 1:3 Марсел Халстенберг (59), 1:4 Серж Гнабри (66), 2:4 Кристофър Нкунку (72-дузпа), 3:4 Дани Олмо (89), 3:5 Лерой Сане (90+8)

РБ Лайпциг: Петер Гулачи, Мохамед Симакан (78-Уго Рамос), Вили Орбан, Марсел Халстенберг, Бенямин Хенрикс, Доминик Собослай (90+1-Амаду Хайдара), Кевин Кампл (52-Дани Олмо), Конрад Лаймер, Лукас Клостерман, Емил Форсберг (52-Андре Силва), Кристофър Нкунку
Tреньор: Доменико Тедеско

Байерн: Мануел Нойер, Бенжамен Павар (78-Нусаир Мазрауи), Дайо Упамекано (78-Матайс де Лихт), Люка Ернандес, Серж Гнабри (78-Лирой Сане), Марсел Сабитцер, Йошуа Кимих, Джамал Мусиала (60-Кингсли Коман), Алфонсо Дейвис, Томас Мюлер (68-Райън Гравенберх), Садио Мане
Треньор: Юлиан Нагелсман