Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Дортмунд) с 3:1 в спора за Суперкупата на Германия и грабна рекорден девети трофей в турнира при първия успех начело на тима на новия треньор Юлиан Нагелсман.

Преди началото на срещата двата тима почетоха легендата на Байерн и германския футбол Герд Мюлер, който почина на 75 години.

Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" започна с пропуск на Байерн в 15-ата минута, при който шут на Томас Мюлер беше блокиран от отчаян шпагат на бранител. Пет минути по-късно Борусия отвърна с извеждащо подаване към Марко Ройс, който опита да стреля покрай Нойер, но вратарят отби.

Малко след изминаването на половин час игра Юсуфа Мукоко от Борусия прати топката във вратата на съперника, но попадението му беше отменено заради засада. Последваха две опасности пред двете врати, дело на Кингсли Коман и Ерлинг Холанд, преди Роберт Левандовски да открие резултата в 41-ата минута след центриране на Серж Гнабри (1:0).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Минути след подновяването на играта бърза атака на баварците по лятото крило завърши с остро центриране, Левандовски залъга вратаря, а топката попадна у Томас Мюлер, който на празна врата направи 2:0.

Ерлинг Холанд успя да надбяга отбраната на Байерн и да вкара гол в 53-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада. Борусия все пак успя да намали резултата малко повече от 10 минути след това, когато Марко Ройс преодоля Нойер с фалцов удар за 1:2.

Четвърт час преди края Левандовски сложи точка на спора, възползвайки се от грешка на отбраната на Борусия и прокара топката покрай вратаря за 3:1.

До края Байерн създаде няколко положения и можеше да вкара още поне един гол, като Борусия също направи сериозен пропуск, дело на Холанд в продължението на мача.

БОРУСИЯ (Д) - БАЙЕРН (М) 1:3
0:1 Роберт Левандовски (41'), 0:2 Томас Мюлер (49'), 1:2 Марко Ройс (65'), 1:3 Роберт Левандовски (74')

ДортмундБОРУСИЯ (Д): Кобел, Шулц, Аканджи, Витсел, Паслак (84'  М. Волф), Дахуд , Белингам (84'  Рейниер), Рейна (78  М. Пашалич), Ройс  , Мукоко (58'  Д. Мален), Холанд

Байерн МюнхенБАЙЕРН (М): Нойер, Станишич (87'  Б. Сар), Упамекано, Зюле , Дейвис, Кимих, Горетцка, Гнабри (73'  К. Толисо), Мюлер  (73'  Дж. Мусиала), Коман (49'  Л. Сане ), Левандовски  (88'  М. Чупо-Мотинг )

Съдия: Саша Щегеман (Германия)
Стадион: "Сигнал Идуна Парк", Дортмунд