Шампионът Байерн разби гостуващия Нюрнберг с класиката 3:0 в баварското дерби от 14-ия кръг на германската Бундеслига и излезе втори във временното класиране. Футболистите на Нико Ковач доминираха през целия мач и спечелиха с голове на Роберт Левандовски (9, 27) и Франк Рибери. За първото попадение на Левандовски асистенция направи Кимих. Цял мач за франките пък игра бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан, но той и съотборниците му си тръгнаха без точки от Мюнхен. Така Байерн записа осма победа и събра 27 точки на втората позиция преди мача на Мьонхенгладбах срещу гостуващия Щутгарт в неделя вечер. Нюрнберг регистрира седмо поражение и е 16-и с 11 точки.

Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Байер (Леверкузен) спечели у дома срещу Аугсбург с 1:0. Лукас Аларио (75) вкара победния гол след асистенция на Ларс Бендер. „Аспирините“ събраха 18 точки и вече са 11-и в подреждането. Аугсбург е на 14-а позиция с 13 точки.

Фрайбург изненадващо смачка на свой терен РазенБалшпорт Лайпциг с 3:0 след голове на Нилс Петерсен (12), Джан Лука Валдшмидт (45+1) и Майк Франц (52). Брайзгауци събраха 17 точки и са на 12-о място, а „червените бикове“ допуснаха трета загуба за сезона и отстъпиха на четвърта позиция с 25 точки.

Волфсбург и Хофенхайм завършиха зрелищно 2:2 в мача си от този кръг. Гостите поведоха с ранен гол на Ишак Белфодил (4), а асистиралият му Андрей Крамарич (71) оформи крайния резултат след пас на Кадержабек. Между тези попадения в 28-ата минута Бичакчич си вкара автогол, а Даниел Гинчек (31) направи пълен обрат. След ремито „вълците“ са девети с 19 точки. Хофенхайм остава на шеста позиция с 22 точки преди останалите срещи от кръга.