Шампионът Байерн спечели убедително с 4:0 при визитата си на последния Шалке 04 в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига и увеличи аванса си пред втория РБ Лайпциг на 7 точки.

Баварците доминираха през целия мач и стигнаха до успеха с голове на Томас Мюлер (33, 88), Роберт Левандовски (54) и Давид Алаба (90), като асистенциите за първите три попадения бяха дело на германския национал Йошуа Кимих, а за последния гол подаде Кингсли Коман. Три минути преди почивката Серж Гнабри също реализира, но попадението не бе зачетено заради засада.

След успеха си Байерн е лидер с 42 точки и 7 повече от втория РБ Лайпциг. За "миньорите" от Гелзенкирхен това е 13-о поражение от началото на сезона и те остават на дъното с едва 7 точки от 18 кръга.