Вердер загуби у дома от шампиона Байерн с 0:2 в среща от втория кръг на германската Бундеслига. Победата бе десета поредна за баварците в Бремен във всички турнири, а с нея те продължиха серията си до 16 успеха срещу Вердер във всички надпревари. Роберт Левандовски (72, 75) вкара и двата гола за гостите от Мюнхен.

От самото начало футболистите на Карло Анчелоти контролираха мача на „Везерщадион” в Бремен, а домакините бяха избрали стратегията да са плътни прибрани в собствената си половина, очаквайки удобно шансове контраатака.

Защитата на Вердер издържа до 72-ата минута, когато Кингли Коман финтира двама бранители и подаде отдясно по земя, а Роберт Левандовски технично с пета се разписа за 0:1. Само три минути по-късно отново Левандовски бе точен. Полският голмайстор удвои аванса на баварците след асистенция на Томас Мюлер, който отклони топката увлече двама бранители след себе си.

До края на мача играчите на Александър Нури не успяха да стигнат дори до почетно попадение. Гостите от Мюнхен очаквано добавиха нови три точки и продължават с пълен актив от 6 точки. Вердер все още няма спечелена точка този сезон след загубата си от Хофенхайм с 0:1 като гост на старта.

ВСИЧКИ ТРАНСФЕРИ В БУНДЕСЛИГАТА ОТ ЛЯТО 2017 - ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!