Шампионът Байерн спечели с класиката 3:0 при визитата си на предпоследния Арминия (Билефелд) в мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига и направи нова крачка към десета поредна титла.

Якуб Лаурсен си вкара автогол в 10-ата минута, а в последните секунди на първата част Серж Гнабри (45+7) удвои аванса на баварците след асистенция на Йошуа Кимих.

През втората част гостите затвърдиха превъзходството си с още едно попадение, дело на Джамал Мусиала (84) след пас на Роберт Левандовски.

Така Байерн има вече 72 точки на върха и възстанови аванса си от 9 пункта пред Борусия (Дортмунд) четири кръга преди края. Арминия е на предпоследната позиция с 26 точки.

В следващия кръг баварците приемат Дортмунд и при победа може да си гарантират предсрочно титлата.