Байерн с обрат, Дортмунд се провали у дома ВИДЕО

РБ Лайпциг се настани на втората позиция след домакинска победа

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Шампионът Байерн спечели с 3:1 след обрат при визитата си на Щутгарт в мач от деветия кръг на германската Бундеслига и остана на върха във временното класиране. Танги Кулибали (20) изведе домакините напред в резултата след пас на Вамангитука, но още до почивката баварците обърнаха нещата в своя полза. Кингсли Коман (38) изравни след подаване на Томас Мюлер, а след това асистира на Роберт Левандовски (45+1). В самия край Дъглас Коста (87) оформи крайния резултат след асистенция на Лерой Сане. Байерн е лидер с 22 точки, а Щутгарт е десети с 11 точки.

В същото време Борусия (Дортмунд) изненадващо загуби у дома от регионалния съперник Кьолн с 1:2. „Козлите“ записаха победа в Бундеслигата за първи път от 18 кръга насам. Елис Скхири (9, 60) вкара и двата гола за тях, а за вестфалци се разписа Торган Азар (74). Така Дортмунд отстъпи на трето място с 18 точки, а Кьолн е 15-и с 6.

От издънката на „жълто-черните“ се възползва РазенБалшпорт Лайпциг, побеждавайки гостуващия Арминия (Билефелд) с 2:1 след попадения на Анхелиньо (29) и Кристофър Нкунку (47). Сьорлот пък пропусна дузпа в 73-ата минута за домакините, а малко след това Фабиан Клос (75) намали за гостите и оформи крайния резултат. След успеха си „биковете“ излязоха втори с 20 точки, а Арминия е на предпоследната 17-а позиция с 4 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДСЛИГА – 9 КРЪГ

Петък, 27 ноември
Волфсбург – Вердер 5:3

0:1 Битенкурт (13), 1:1 Баку (22), 2:1 Бруукс (25), 2:2 Мьохвалд (35), 3:2 Вегхорст (37), 3:3 Бруукс (47-автогол), 4:3 Вегхорст (76), 5:3 Биалек (90)

Събота, 28 ноември
Борусия (Дортмунд) – Кьолн 1:2

0:1 Скхири (9), 0:2 Скхири (60), 1:2 Торган Азар (74)

РБ Лайпциг – Арминия (Билефелд) 2:1
1:0 Анхелиньо (29), 2:0 Нкунку (47), 2:1 Клос (75)

Унион (Берлин) – Айнтрахт (Франкфурт) 3:3
1:0 Андрих (2), 2:0 Крузе (6-дузпа), 2:1 Андре Силва (27), 2:2 Андре Силва (36), 2:3 Бас Дост (79), 3:3 Крузе (82)

Аугсбург – Фрайбург 1:1
0:1 Грифо (64), 1:1 Варгас (80)

Щутгарт – Байерн 1:3
1:0 Кулибали (20), 1:1 Коман (38), 1:2 Левандовски (45+1), 1:3 Дъглас Коста (87)

19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04